b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2020_aaasfalt.jpg

- Właśnie otrzymaliśmy wiadomość, że trzy  nasze wnioski na dofinansowanie przebudowy dróg gminnych z listy rezerwowej zakwalifikowane zostały do dofinansowania – mówi Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno. – Oznacza to, że w  ramach Funduszu Dróg Samorządowych na 2020 rok  otrzymamy dotacje na wszystkie sześć złożonych  przez nas wniosków.  

 

Informacja od Wojewody Podlaskiego Bohdana Paszkowskiego, która do Urzędu Gminy Kolno wpłynęła 19 listopada dotyczy wniosków na:

- przebudowę drogi wewnętrznej w miejscowości Borkowo

- przebudowę drogi wewnętrznej w miejscowości Czerwone

- przebudowę drogi wewnętrznej w miejscowości Stary Gromadzyn.

 Łącznie wartość wymienionych projektów to ponad 2 mln złotych. Dofinansowanie wyniesie 50 % .

Pod koniec października z listy rezerwowej na listę do dofinansowania przesunięta została przebudowa drogi w Kumelsku.

Inwestycje już realizowane w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na 2020 rok to drogi w Glinkach i Kossakach

- Przed nam mnóstwo pracy, którą wykonać musimy w bardzo krótkim czasie, by zrealizować inwestycje z listy rezerwowej i mam nadzieję, ze wszystko przebiegnie zgodnie z planem  – mówi wójt  Józef Wiśniewski. – Czekamy też na decyzje dotyczące inwestycji drogowych, na których wnioski o dofinansowanie złożyliśmy do Funduszu Dróg Samorządowych na 2021 rok. Przebudowy dróg to kwestie najważniejsze w gminie, a potrzeby w tym zakresie są bardzo duże, dlatego priorytetem jest dla nas pozyskiwanie dodatkowych pieniędzy na ten cel i wykorzystanie każdej szansy.