b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2020_mikolaj.jpg

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas, kiedy powinniśmy okazywać sobie nawzajem dobro i miłość. Pomimo panującej na świecie epidemii choroby Covid-19, nie możemy zamykać się na drugiego człowieka i starać się dostrzegać potrzeby innych, szczególnie osób starszych, samotnych czy chorych. Dlatego też uczniowie klasy IV i V Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Czerwonem wzięli udział w akcji świątecznej organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Razem na święta”.

 

            Celem inicjatywy było zachęcenie dzieci i młodzieży do niesienia pomocy innym oraz budowanie wspólnoty i więzi międzypokoleniowych, ponieważ niewątpliwie w tym trudnym czasie wiele osób czeka na nasze wsparcie, a nawet zwykłe gesty życzliwości. W ramach akcji uczniowie wykonali kartki świąteczne z życzeniami i przekazali je sąsiadom bądź starszym członkom rodzin, samodzielnie przygotowali słodkie upominki  i obdarowali nimi innych oraz wsparli lokalne organizacje charytatywne. Udział w akcji był nie tylko lekcją empatii i niesienia pomocy innym, ale także sprawił dzieciom ogromną radość i zachęcił do wspólnego spędzania czasu w gronie najbliższej rodziny.

 

Monika Patalan