b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2020_remizawykowo.jpg

Teren w pobliżu remizy OSP i świetlicy w Wykowie wreszcie będzie można uporządkować i funkcjonalnie zagospodarować. W efekcie działań podjętych przez Józefa Bogdana Wiśniewskiego Wójta Gminy Kolno udało się od Mlekpolu, za symboliczną kwotę, kupić budynek po dawnej zlewni oraz pozyskać teren, który w imieniu Skarbu Państwa przekazał w formie darowizny Gminie Kolno Starosta Kolneński.

 

- Na tej działce planujemy zbudowanie parkingu, ale zanim to nastąpi trzeba będzie wyburzyć zniszczony budynek po zlewni mleka – mówi wójt Józef Wiśniewski. –  Naszym zakładanym efektem będzie nie tylko poprawa estetyki terenu wokół remizy w Wykowie, ale też stworzenie bezpiecznych warunków do zaparkowania samochodów dla osób korzystających ze świetlicy.

fot. arch. Powiatu Kolneńskiego