b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2020_grabowo.jpg

Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno uczestniczył dziś (5 stycznia br. ) w spotkaniu z Kazimierzem Gwiazdowskim Posłem na Sejm RP. W Grabowie samorządowcy z regionu rozmawiali o nowym rządowym wsparciu dla gmin, w których kiedyś funkcjonowały PGR-y - państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej. Gmina Kolno będzie składała wnioski o dofinansowanie projektów w popegeerowskich miejscowościach w Glinkach i Lachowie.

 

Na popegeerowskich terenach w Grabowie w spotkaniu z Posłem uczestniczyli również Agnieszka Rutkowska Burmistrz Stawisk, Elżbieta Dymecka Zastępca Wójta Gminy Radziłów i gospodarz miejsca - Andrzej Piętka Wójt Gminy Grabowo.

- Dla gmina takich jak nasza, typowo rolniczych, wiejskich każde wsparcie inwestycji warte jest starania i bardzo się cieszę, że rząd w sposób szczególny pochylił się nad gminami w których kiedyś funkcjonowały PGR-y – mówi Józef Wiśniewski Wójt Gminy Kolno. – Mam nadzieję, że uda nam się pozyskać pieniądze z tego źródła, by zrealizować inwestycje tam, gdzie są one szczególnie potrzebne.  

Więcej o wsparciu dedykowanemu gminom w których kiedyś funkcjonowały PGR-y można dowiedzieć się TUTAJ

fot. arch. UG Grabowo