b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2020_czyste.jpg

Na mocy porozumienia zawartego pomiędzy Józefem Bogdanem Wiśniewskim Wójtem Gminy Kolno a Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku w Urzędzie Gminy Kolno rozpoczął funkcjonowanie Punkt konusltacyjny dotyczący Programu Priorytetowego Czyste Powietrze. To duże ułatwienie dla mieszkańców gminy, którzy zechcą skorzystać z tego programu. – Teraz w naszym urzędzie będzie można nie tylko zdobyć niezbędne informacje, ale też uzyskać pomoc przy składaniu wniosku, a wreszcie sam wniosek o dotację w ramach Programu „Czyste Powietrze” złożyć za pośrednictwem Urzędu Gminy Kolno – mówi wójt Józef Wiśniewski.  

 

Program Czyste Powietrze to ogólnopolski program wsparcia finansowego na wymianę źródeł ciepła. Skorzystać z niego mogą właściciele i współwłaściciele domów jednorodzinnych. Dofinansowanie udzielane jest na: wymianę starych pieców na paliwo stałe, instalację centralnego ogrzewania lub ciepłej wody użytkowej, wentylację mechaniczną, mikroinstalację fotowoltaiczną, ocieplenie domu oraz wymianę okien i drzwi (koszty materiałów i robocizny). W drugiej części Programu „Czyste Powietrze” 2.0 skierowanej do beneficjentów o niższych dochodach będzie można uzyskać dotację sięgającą maksymalnie 37 tys. zł.

Dzięki zawartemu porozumieniu to w Urzędzie Gminy Kolno mieszkańcy będą mogli zdobyć wszelkie informacje na temat Programu „Czyste Powietrze”, ale też wsparcie przy wypełnianiu wniosków zarówno o podstawowy, jak i o podwyższony poziom dofinansowania oraz otrzymać niezbędne zaświadczenie o wysokości dochodów.

Punkt konsultacyjny mieści się w Urzędzie Gminy Kolno w pokoju nr 218. Osobą odpowiedzialną za działania związane z realizacją Programu „Czyste Powietrze” w UG Kolno jest pani Paulina Paliwoda. Informacje udzielane są telefonicznie pod nr tel. 86 278 91 38 oraz osobiście w urzędzie w dni robocze w godzinach 8.00 – 15.00.  Kontakt z pracownikiem możliwy jest również za pośrednictwem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

- Zachęcam, by przed wizytą w Urzędzie Gminy Kolno skontaktować się z pracownikiem, który powie jakie informacje i dokumenty są niezbędne, by ubiegać się o dotację w ramach Programu „Czyste Powietrze” i umówi konkretny termin spotkania – mówi wójt Józef Wiśniewski.

Więcej informacji o naborze wniosków w ramach drugiej części o Programu  „Czyste Powietrze” znajdziesz TUTAJ

Portal Beneficjenta WFOŚiGW w Białymstoku zobacz TUTAJ

Ulotka dotycząca Programu „Czyste Powietrze" dostępna jest TUTAJ

Więcej informacji i aktualności na ten temat znajdziesz TUTAJ

wfosigw

mt_ignore