W Urzędzie Gminy Kolno uruchomiony został telefoniczny punkt zgłoszeń dotyczący organizacji transportu do punktu szczepień przeciw COVID-19. Z dowozu organizowanego przez Gminę Kolno skorzystać będą mogły np. osoby niepełnosprawne. Do tego celu służyć będzie m.in. samochód, który Gmina Kolno nabyła pod koniec ubiegłego roku. – Używanego Fiata Qubo zakupiliśmy ze środków pochodzących z opłat za zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych, które to środki, zgodnie z ustawą COVID-ową, samorządy mogły wykorzystać na zadania  związane z przeciwdziałaniem pandemii koronawirusa – mówi Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno. – Dzięki temu dziś jesteśmy jeszcze lepiej przygotowani do wypełnienia zleconego nam właśnie zadania.


Zorganizowanie infolinii oraz transportu na szczepienia dla Mieszkańców Gminy Kolno to realizacja decyzji wydanej przez Bohdana Paszkowskiego Wojewodę Podlaskiego. Zgodnie z zaleceniem, z transportu do punktów szczepień przeciwko wirusowi Sars – CoV – 2 skorzystać będą mogły:

- osoby niepełnosprawne posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;

- osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień np. seniorzy.

Jeśli jesteś Mieszkańcem Gminy Kolno, który jest już zarejestrowany na szczepienie, znasz jego termin i miejsce oraz spełniasz wymienione wyżej kryteria zadzwoń pod nr 86 278 91 28, by umówić się na dowóz. 

Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 – 14.30.

Koordynatorem do spraw transportu do punktów szczepień w Gminie Kolno jest Pan Mirosław Podsiad – nr tel. 86 278 91 28

Koordynatorem ds. szczepień przeciwko wirusowi Sars - CoV - 2 w Gminie Kolno jest Pan Adam Masłowski Sekretarz Gminy Kolno – nr tel. 86 278 91 22.

Wszelkie informacje na temat szczepień przeciwko Covid-19 dostępne są TUTAJ