b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2021_czystepowietrze.jpg

Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno i Maciej Borzyszkowski Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku 20 stycznia w Urzędzie Gminy Kolno omawiali szczegóły współpracy przy realizacji Programu „Czyste Powietrze”.

-  Współpraca z gminą Kolno jest bardzo dobra natomiast prawdopodobnie w najbliższym czasie będzie jeszcze lepsza – powiedział  Maciej Borzyszkowski Prezes WFOŚiGW w Białymstoku. – Nie tylko będzie bezpieczniej,  będziemy też zabiegać o to, by jak najmniej było zanieczyszczeń środowiska i pyłów.

– To nowy obszar naszej współpracy, ale bardzo ważny. Mam nadzieję, że efektem będzie jak najwięcej pozytywnie rozpatrzonych wniosków o wsparcie z tego programu dla mieszkańców gminy Kolno, a co za tym idzie czystsze powietrze w naszej gminie – mówi wójt Józef Wiśniewski. –

Jak już informowaliśmy, dzięki porozumieniu Gminy Kolno i WFOŚiGW w Białymstoku w Urzędzie Gminy Kolno funkcjonuje Punkt konsultacyjny Programu „Czyste Powietrze”. Pod nr tel. 86 278 91 38 można uzyskać informacje na temat Programu „Czyste Powietrze” oraz umówić się na wizytę w urzędzie w celu uzyskania wsparcia przy wypełnianiu wniosku o dofinansowanie m.in. na wymianę pieca, instalacji centralnego ogrzewania  czy na termomodernizację. Więcej szczegółów TUTAJ

- Bardzo ważne jest to, że Mieszkańcy,  będą mieli łatwiejszy dostęp do informacji, ale też do składania wniosków  – mówi wójt Józef Wiśniewski. – Już nie będą musieli jechać do siedziby WFOŚiGW w Białymstoku, bo wszelkie formalności związane z j przygotowaniem i złożeniem wniosku załatwią w Urzędzie Gminy Kolno, gdzie wsparcia udzieli im przeszkolony przez Fundusz pracownik.