b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2021_urodzinyPP.jpg

Pierwsze w Gminie Kolno Publiczne Przedszkole w Lachowie funkcjonuje dokładnie od roku. 1 lutego z tej okazji placówkę odwiedzili Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno, Anastazy Jan Kalinowski Przewodniczący Rady Gminy Kolno oraz Stanisław Szymańczyk Dyrektor ZOPO w Kolnie, by kwiatami i prezentami podziękować, pogratulować i złożyć życzenia Personelowi i przedszkolakom. – Z uwagi na pandemię koronawirusa na nasze pierwsze urodziny niestety  nie mogliśmy zaprosić wielu gości i rodziców, ale chcieliśmy pokazać, że od roku funkcjonujemy w zasadzie bez przerwy i że dużo się u nas dzieje – mówi Bogumiła Mikucka Dyrektor Publicznego Przedszkola w Lachowie.

 

Uroczystość odbyła się zachowaniem reżimu sanitarnego i aż szkoda, bo przedszkolaki zaprezentowały się naprawdę wspaniale tańcząc, śpiewając i mówiąc krótkie wesołe wierszyki.  Profesjonalnie przygotowany program artystyczny i piękne dekoracje to ogromna zasługa Pań Nauczycielek z PP w Lachowie: Justyny Góralczyk i Anny Przytuła.   

– Efekty Waszej pracy i uśmiechnięte buzie przedszkolaków są dowodem na to, że powołanie przedszkola w Lachowie to była bardzo dobra decyzja.  – powiedział wójt Józef Bogdan Wiśniewski. – Gratuluję Wam i dziękuję!

Potwierdzili to również przedstawiciele Rodziców, dla których urodzinowe spotkanie było okazją do złożenia podziękowań Wójtowi Gminy Kolno, za uruchomienie Publicznego Przedszkola w Lachowie. Wręczając kwiaty Mamy przedszkolaków podkreślały, że są bardzo zadowolone z faktu, że ich dzieci mogą uczęszczać do takiego przedszkola.  

Przypomnijmy, że placówka rozpoczęła funkcjonowanie 1 lutego 2020 r. Publiczne Przedszkole w Lachowie mieści się dobudowanym skrzydle przy Szkole Podstawowej. Inwestycja została zrealizowana dzięki dofinansowaniu, które Gmina Kolno pozyskała z Funduszy Europejskich. W ramach projektu pt. „Wzrost dostępności do wysokiej jakości infrastruktury przedszkolnej w Gminie Kolno” powstała placówka na 50 miejsc dla przedszkolaków.

Mimo, że tuż po uruchomieniu Publicznego Przedszkola w Lachowie wybuchła pandemia  koronawirusa, to placówka funkcjonowała w zasadzie bez przerw. W doskonale wyposażonych salach i pod okiem wspaniałej kadry dzieci uczyły się i bawiły, a efekty tej pracy obserwować można na bieżąco m.in. na profilu Publicznego Przedszkola na FB. Placówka jest czynna od godz. 7.00 do 16.00. Obecnie w dwóch grupach jest po 22 dzieci.

8 marca br. ruszy nabór przedszkolaków na kolejny rok szkolny.

Galeria zdjęć dostępna jest TUTAJ