b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2017_IMG_1591.jpg

Czegoś takiego w naszej gminie jeszcze nie było. W Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Czerwonem powstał „wojskowy” tor przeszkód. Z atrakcji na szkolnym boisku korzystać będą mogli starsi uczniowie i uczennice. Przy budowie toru współpracowali kadra szkoły, uczniowie i rodzice.

Tor został tak skonstruowany, by uczniowie w bezpieczny, ale też atrakcyjny sposób mogli rozwijać swoją sprawność fizyczną. Do pokonania jest kilka przeszkód w tym m.in. skoki przez opony, bieg po kładce, podciąganie się na linie, czy tunel. Korzystających z toru obowiązuje regulamin, który umieszczony jest w widocznym miejscu.

W przygotowanie toru przeszkód zaangażowali się chłopcy z klas IV-VI, pan Janusz Nowak, konserwator z SP w Czerwonem, radni Jadwiga Kołowajtys, Wojciech Jermacz i Tadeusz Połomski mieszkańcy Wincenty: Jan Gers, Dariusz Zajączkowski i Marcin Pisiak oraz Rada Rodziców.

W tym roku przy szkole w Czerwonem dokończona zostanie jeszcze budowa boiska do koszykówki – inwestycji zrealizowanej w części w ramach funduszu sołeckiego na 2016 r.