b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2021_400_tys._złotych.jpg

Gmina Kolno otrzymała dofinansowanie na realizację projektu pt. „Budowa świetlicy wiejskiej w miejscowości Tyszki – Łabno”. Decyzję o przyznaniu nam na ten cel 400 tys. zł z funduszy europejskich  podjął dziś (18 lutego) Zarząd Województwa Podlaskiego. – To będzie pierwsza w naszej gminie świetlica modułowa – informuje Józef Bogdan Wiśniewski wójt Gminy Kolno.

 

Inwestycja polegać będzie na budowie kontenerowej świetlicy wraz z instalacją elektryczną wewnętrzną i zewnętrzną, instalacją sanitarną i wentylacyjną. Ponadto w ramach projektu zagospodarowany zostanie teren wokół – będą parkingi 15 miejsc, dojazd i chodnik.   Planowany termin zakończenia projektu to 20 października 2021 r.

Wniosek o dofinansowanie Gmina Kolno składała za pośrednictwem Stowarzyszenia LGD Kraina Mlekiem Płynąca w Małym Płocku. Dofinansowanie pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.