b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2021_IMG_4860.jpg

O ewentualnych zagrożeniach jakie przynieść może prognozowane ocieplenie rozmawiano dziś na posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. W wideokonferencji zwołanej przez Bohdana Paszkowskiego Wojewodę Podlaskiego uczestniczył również  Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno i inspektor Mirosław Podsiad z Urzędu Gminy Kolno.

 

Rozmowy dotyczyły m.in. stanu wody na rzece Pisa. W gminie Kolno najbardziej narażone na zagrożenie powodziowe są tereny nad tą rzeką w miejscowościach: Kozioł, Gietki i Wincenta.

- Cały czas monitorujemy sytuację, dokonaliśmy też przeglądu posiadanego sprzętu w jednostkach  OSP niezbędnego do prowadzenia działań w sytuacji podtopień – mówi wójt Józef Wiśniewski. – Jesteśmy przygotowani do działania.

Relacja z wideokonferencji dostępna jest TUTAJ

IMG 4858