b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2021_wincenta.jpg

Parlamentarzyści i samorządowcy z województw podlaskiego i warmińsko – mazurskiego połączyli siły w walce o modernizację drogi krajowej nr 63. Wspólnie, w imieniu mieszkańców powiatu kolneńskiego i piskiego,  podpisali apel do Ministra Infrastruktury o ujęcie w planach modernizacji tej uczęszczanej trasy na odcinku węzła Kolno aż do Miasta Pisz.  Konferencja prasowa w tej sprawie odbyła się 22 lutego w Wincencie.

 

- Spotkaliśmy się w Wincencie na pograniczu województwa podlaskiego i warmińsko – mazurskiego, by zwrócić uwagę, że modernizacja drogi krajowej nr 63 to sprawa istotna dla mieszkańców obu województw  - mówi Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno. – Jestem przekonany, że wspólny apel samorządowców, poparty przez Europosła i Parlamentarzystów nie pozostanie bez echa. Naszym wspólnym celem jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców naszych gmin i powiatów, ale też wszystkich uczęszczających tą bardzo popularną  trasą na Mazury.

Podpisy pod apelem złożyli: Krzysztof Jurgiel Poseł do Parlamentu Europejskiego,  Kazimierz Gwiazdowski Poseł na Sejm RP, Jerzy W. Małecki Poseł Na Sejm RP, Marek Olbryś Wicemarszałek Województwa Podlaskiego, Jerzy Szmit były Wiceminister  Infrastruktury, Tadeusz Klama Starosta Kolneński, Waldemar Brenda Członek Zarządu Powiatu Piskiego,  Andrzej Duda Burmistrz Kolna, Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno, Józef Dymerski Wójt Gminy Mały Płock i Barbara Zegarzewska sołtys wsi Wincenta.

Uczestnicy spotkania zgodnie podkreślali, że modernizacja drogi krajowej nr 63 na tym odcinku jest bardzo potrzebna. To nie tylko droga łącząca dwa województwa, ale też fragment uczęszczanego szlaku Warszawa – Mazury. W sezonie przemieszcza się tędy mnóstwo pojazdów. Przebudowa drogi w  formule  2+1 czyli dwa pasy i środkowy, na którym będą lewoskręty, rozwiązałaby kwestie związane z bezpieczeństwem jej użytkowników.

Materiał w TVP3 Białystok dostępny TUTAJ

Materiał w TVP3 Olsztyn - TUTAJ

Materiał z Telewizji Narew - TUTAJ

Artykuł w Tygodniku Narew zobacz TUTAJ