b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2021_logo_fb.png

Projekt   „Podróże z kulturą i sztuką”  Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwonem otrzymał  dofinansowanie w ramach programu Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu​  KULTURA DOSTĘPNA.  Dotację w kwocie 23 000 zł przeznaczymy na zorganizowanie wyjazdów tematycznych mających na celu stworzenie oferty kulturalnej w oparciu o teatr, filharmonie i muzea.

 

Działania projektowe  skierowane są do szerokiego grona mieszkańców   gminy Kolno w różnym wieku.

W bogatej ofercie kulturalnej, począwszy od maja,  mamy do zaproponowania wyjazd do Warszawy, tu  uczestnicy zwiedzą  Muzeum Narodowe i obejrzą wybrany spektakl teatralny w Teatrze Narodowym. W czerwcu wyjedziemy w polskie Tatry, by poznać ich piękno udamy się na wędrówkę szlakiem Tatrzańskiego Parku Narodowego. Zwiedzimy  Muzeum Stylu Zakopiańskiego, miejsce, w którym można poznać historię i dokonania polskiego stylu narodowego, opartego  na budownictwie i zdobnictwie górali podhalańskich. W Muzeum Karola Szymanowskiego zdobędziemy wiedzę na temat życia i twórczości znanego kompozytora. W zakopiańskim Teatrze im. Stanisława Witkiewicza obejrzymy wybrany spektakl teatralny. Jesienią zorganizujemy  wyjazd dla dzieci i ich dziadków do Białostockiego Teatru Lalki na spektakl  połączony z warsztatami teatralnymi. Młodzieży i osobom dorosłym zaproponujemy wyjazd do Opery i Filharmonii w Białymstoku na wybrany spektakl teatralny.

Powyższe działania realizujemy dzięki partnerstwu ze  stowarzyszeniami – Integracja, KaFCuki, szkołami z terenu Gminy Kolno, Urzędem Gminy Kolno, CKGK, GOPS i ZOPO.

Uczestnictwo w projekcie różnych grup wiekowych dzieci, młodzieży, dorosłych, seniorów oraz osób narażonych na wykluczenie społeczne to dobra forma edukacji kulturalnej, która jednocześnie sprzyja integracji międzypokoleniowej. Szczegółowe informacje dotyczące terminów realizacji projektu znajdą się na stronie www.biblioteka.gminakolno i na fbGBPczerwone. Zainteresowanych zapraszamy do biblioteki i udziału w projekcie.

 

Teresa Skrodzka

GBP w Czerwonem