b_250_200_16777215_00_images_artykuly_IMG_1741.jpg

Jest szeroka, asfaltowa, a od dziś też poświęcona i oficjalnie oddana do użytku - nowa droga w miejscowości Zabiele - Zakaleń. Mieszkańcy czekali na nią od wielu lat. Dziś ks. Stanisław Śliwowski proboszcz Parafii pw. św. Jana Ewangelisty w Zabielu przed poświęceniem nowej drogi pomodlił się o bezpieczeństwo jej użytkowników. Następnie symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Józef Bogdan Wiśniewski, wójt gminy Kolno, proboszcz, radni gminy Kolno Jan Pieklik i Marek Bazydło oraz sołtys Zabiela - Zakaleń pan Waldemar Ałajko.

W krótkim przemówieniu wójt Józef Wiśniewski podziękował radnym z Zabiela, ale także całej Radzie Gminy Kolno za dobrą współpracę, której efektem jest m.in. ta inwestycja drogowa, słowa podziękowania za zaangażowanie skierował również do sołtysa miejscowości Zabiele - Zakaleń, a wszystkim mieszkańcom życzył, by droga służyła bezpiecznie. Sołtys Waldemar Ałajko w imieniu mieszkańców podziękował  tym, dzięki którym nowa droga powstała w  miejscowości Zabiele - Zakaleń.