b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2021_tyszkiumowa.jpg

Realizacją projektu pt. „Budowa świetlicy wiejskiej w miejscowości Tyszki – Łabno” zajmie się Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe  Franciszek Rainko z Kolna. Umowę z wykonawcą inwestycji podpisał dziś Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno. 

– To ważna chwila nie tylko dla mieszkańców miejscowości Tyszki Łabno, którzy od lat czekali na tę inwestycję, ale też dla Gminy Kolno, ponieważ będzie to pierwsza w regionie świetlica zbudowana z modułów  – mówi wójt Józef Wiśniewski.

 Blisko 400 tys. zł dofinansowania na realizację tego projektu Gmina Kolno pozyskała z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Wniosek składaliśmy za pośrednictwem Stowarzyszenia LGD Kraina Mlekiem Płynąca w Małym Płocku.

Zgodnie z umową na placu gminnym w Tyszkach Łabno stanie nie tylko świetlica, ale wykonany zostanie również parking na 15 miejsc, dojazd i chodnik. Inwestycja ma być gotowa do 30 września  2021 r.

IMG 5002IMG 5003IMG 5005