b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2021_marszalek.jpg

500 tys. zł dotacji na modernizację drogi gminnej w Zaskrodziu otrzyma Gmina Kolno – taką m.in. decyzję podjęli na sesji 26 kwietnia br. radni Sejmiku Województwa Podlaskiego. Argumenty za tym, by wspierać gminne inwestycje osobiście przedstawił władzom województwa Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno  na spotkaniu z Arturem  Kosickim Marszałkiem Województwa Podlaskiego i Adamem  Wojciechem Sekścińskim Radnym Sejmiku Województwa Podlaskiego.

– Bardzo doceniam i szanuję tych, którzy rozumieją potrzeby Mieszkańców Gminy Kolno i wspierają nas w realizowaniu ważnych inwestycji i jestem bardzo wdzięczny Marszałkowi i Sejmikowi Województwa Podlaskiego za przyznanie dotacji nie tylko na drogę gminną, ale też na remont kościoła w Łosewie, czy na nasze OSP– podkreśla wójt Józef Wiśniewski.

Pół miliona zł dotacji z budżetu województwa pozwoli na remont  drogi gminnej w Zaskrodziu. Zmodernizowany zostanie dwukilometrowy odcinek , który dochodzi do drogi wojewódzkiej.

- To znacznie poprawi komfort i bezpieczeństwo użytkowników tej drogi  - podkreśla wójt Józef Wiśniewski.

Na tej samej sesji Sejmik Województwa Podlaskiego zdecydował o dotacjach na zabytki. W tej puli pieniędzy znalazło się 45 tys. zł dotacji dla Parafii pw. NSJ w Łosewie na remont kościoła. To będzie już kolejny etap prac prowadzonych na tym obiekcie. Tym razem dotyczyć  ma m.in. remontu ścian zewnętrznych kościoła.

Sejmik Województwa Podlaskiego zdecydował również o zwiększeniu dotacji na jednostki OSP. Gmina Kolno otrzyma 27 tys. zł na ten cel.