b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2021_IMG_5282.jpg

Komendanci jednostek PSP i przedstawiciele OSP z czterech powiatów: kolneńskiego, łomżyńskiego, zambrowskiego i wysokomazowieckiego rozmawiali dziś (18 maja) w Czerwonem na temat  projektu ustawy o ochotniczej straży pożarnej.

W spotkaniu  uczestniczyli również: Zastępca Podlaskiego Komendanta Wojewódzki PSP st. bryg. Robert Tadeusz Dzierżek, Naczelnik Wydziału Operacyjnego Komendy Wojewódzkiej PSP w Białymstoku bryg. Marcin Wierel, Naczelnik Wydziału Organizacji i Nadzoru KW PSP w Białymstoku bryg. Wojciech Łapiński oraz Komendant Powiatowy PSP w Kolnie st. bryg. mgr inż. Paweł Pupek i Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kolnie bryg. mgr inż. Tomasz Sielawa, którzy omówili założenia projektu ustawy, odpowiadali na pytania i zbierali uwagi dotyczące zapisów w omawianym dokumencie.

Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno został przez zgromadzonych wybrany na reprezentanta do rozmów na temat projektu wspomnianej ustawy na szczeblu wojewódzkim, które odbędą się jutro w Białymstoku.