b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2021_Foto._Sylwester_Nicewicz_87.JPG

Dokładnie w 32 rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych w Polsce w Kolnie odbyła się uroczystość w trakcie której odznaczono działaczy „Solidarności” z ziemi kolneńskiej.

 

– 4 czerwca 1989 roku to bardzo ważna data w dziejach Polski, ale nie tylko. Zwycięstwo  „Solidarności” w ówczesnych wyborach oznaczało początek zmian ustrojowych w naszym kraju, a w efekcie upadek komunizmu w tej części Europy, co bez  odwagi, niezłomności i ofiarności działaczy opozycji antykomunistycznej nie byłoby możliwe – mówi Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno. – Dlatego wszystkim działaczom „Solidarności” ziemi kolneńskiej składam dziś wyrazy szacunku, uznania i podziękowania za to, że to właśnie dzięki Wam młode pokolenia mogą wychowywać się i wzrastać  w wolnej Polsce.

Szczególne słowa podziękowania Wójt Gminy Kolno skierował do organizatora wydarzenia, zasłużonego działacza opozycji antykomunistycznej w Kolnie, pana Ireneusza Mieczkowskiego członka Klubu Więzionych, Internowanych i Represjonowanych w Białymstoku wręczając mu pamiątkowy grawerton.

W trakcie uroczystości medale „Niezłomni Solidarni” działaczom „Solidarności”, w tym również mieszkańcom  gminy Kolno, wręczył Bohdan Paszkowski Wojewoda Podlaski. W uroczystości udział wzięli również m.in. Andrzej Duda Burmistrz Kolna, Tadeusz Klama Starosta Kolneński i Jan Pieklik Wiceprzewodniczący Rady Gminy Kolno.  

Galeria zdjęć Sylwestra Nicewicza dostępna jest TUTAJ