b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2021_Foto._Sylwester_Nicewicz_306.JPG

XI Rajd Rowerowy zorganizowany  przez Stowarzyszenie KaFCuki i Gminną Bibliotekę Publiczną w Czerwonem tym razem, ze względu na ulewny deszcz,  rozpoczął się nietypowo. W oczekiwaniu na lepszą pogodę  rowerzyści  zgromadzeni w sali GBP w Czerwonem obejrzeli pokaz udzielania pierwszej pomocy, który przeprowadziła Kolneńska Grupa Pierwszej Pomocy.  Uczestnicy rajdu, podzieleni na grupy wzięli udział w zawodach i rozgrywkach sportowych zorganizowanych przez OSP w Czerwonem.

Organizatorzy w międzyczasie przygotowali poczęstunek, były pieczone kiełbaski, chleb ze smalcem i ogórkiem przygotowany przez KGW Malinki w  Wincencie,  zaś rogaliki,  obwarzanki i wafelki, upiekły  panie z KGW w Wykowie. Wręczenie pamiątkowych statuetek i pucharów, o które zadbało Stowarzyszenie KaFCuki niepostrzeżenie zakończyło pierwszą część imprezy. Za wsparcie i pomoc w organizacji rajdu statuetkę otrzymał Wójt Gminy Kolno – Józef Bogdan Wiśniewski, Gminna Biblioteka Publiczna  w Czerwonem – Dyrektor Teresa Alina Skrodzka,  Szkoła Podstawowa im. Orła Białego  w Wykowie – Dyrektor Monika Bągart, Bank Spółdzielczy w Kolnie oraz  Sylwester Nicewicz - prywatny przedsiębiorca. Za udział w rozgrywkach sportowych puchary  z rąk Wójta Gminy Kolno otrzymali sołtysi wsi Czerwone i Wykowo oraz Kolneńska Grupa Pierwszej Pomocy.  W południe, ku uciesze wszystkich oczekujących, wyjrzało słońce i był to sygnał, by wreszcie  wyruszyć w drogę. Peleton prowadzony przez wóz strażacki OSP Czerwone i zabezpieczany przez OSP Wykowo wyruszył spod biblioteki, wiódł przez Cegielnię, Wincentę, Bialiki do Wykowa. Tu panie z KGW wraz z mieszańcami okolicznych miejscowości  przywitały niestrudzonych rowerzystów własnoręcznie zrobionym transparentem. W świetlicy można było się pokrzepić napojami, słodką przekąską, by następnie ruszyć w drogę powrotną.   

W organizację rajdu włączyli się strażacy ochotnicy z  OSP w Czerwonem, OSP w Wykowie, Szkoła Podstawowa w Wykowie, Kolneńska Grupa Pierwszej Pomocy, Gmina Kolno, KGW w Czerwonem, Wincencie i w Wykowie. Za wsparcie finansowe dziękujemy sponsorom: Bankowi Spółdzielczemu w Kolnie, Sołtysowi i Radnym miejscowości Czerwone oraz firmie Caterina w Kolnie. Podziękowania kierujemy w stronę  Sylwestra Nicewicza za oprawę fotograficzną wydarzenia.

 Dofinansowanie na organizację rajdu otrzymaliśmy w ramach otwartego konkursu na zadania publiczne Gminy Kolno – Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu na 2021 r.

Serdecznie dziękujemy wszystkim wytrwałym uczestnikom rajdu, na który zapraszamy już za rok.

Galeria zdjęć na fb biblioteki:

https://www.facebook.com/GBPCZERWONE/photos/pcb.3991296084299114/3991293587632697/

GBP w Czerwonem

Stowarzyszenie KaFCuki