b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2021_gra.jpg

Pogoda tego dnia nas nie rozpieszczała. Od rana ulewny deszcz, później porywisty wiatr i ciągle to patrzenie w niebo. Jednak udało się! Zgodnie z zapowiedzią pod hasłem "Masz rower i chęć - wokół Borkowa się kręć" została przeprowadzona III Rowerowa Gra Terenowa. Organizatorami imprezy byli: Ochotnicza Straż Pożarna, Koło Gospodyń Wiejskich i Biblioteka Publiczna w Borkowie.

 

Mimo niepewnej pogody, ku naszemu zadowoleniu, w  remizie OSP w Borkowie 13 czerwca 2021 r. stawiło się ok. 80 osób, spośród których na trasę wyjechało 6 nowo utworzonych drużyn. Każda grupa otrzymała identyfikator oraz teczkę, w której była mapa, długopis, regulamin i karta gry, po czym spod remizy na kolonie pod Janowem wyruszył zjawiskowo wyglądający peleton prowadzony przez OSP Borkowo, a zabezpieczany przez kierowców na qadach. Wcześniejsza ulewa zamieniła jednak polne drogi w błotne grzęzawiska i  organizatorzy stanęli przed nie lada wyzwaniem, by na bieżąco, w trakcie jazdy modyfikować kartę i mapę gry. Po drodze na rowerzystów czekały różne zadania: logiczne, tematyczne, topograficzne. Najwięcej emocji wzbudziło  zadanie w gospodarstwie rolnym państwa Wyrwas oraz konkurencje zręcznościowe i sprawnościowy tor przeszkód na posesji państwa Nicewicz. Po przejechaniu trasy wiodącej przez bardzo gościnne kolonie pod Janowem na strudzonych rowerzystów czekał przygotowany przez panie z KGW grill, lody i słodkie przekąski. Przyjacielska, bardzo wyrównana rywalizacja drużyn, zakończyła się wyłonieniem zwycięzców. Najwięcej punktów zdobyła drużyna w składzie: Daria Cudnik, Magdalena Jarzyło, Dominika Sielawa,, Oliwia Sielawa i Gabriela Wyrwas. Dopełnieniem rowerowej imprezy były pamiątkowe medale, które otrzymali uczestnicy i organizatorzy zadania.

III Rowerowa Gra Terenowa została zorganizowana dzięki środkom finansowym udzielonym OSP w Borkowie przez gminę Kolno w ramach realizacji zadania publicznego "Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej na 2021 rok" oraz dotacji Banku Spółdzielczego w Kolnie, za co serdecznie dziękujemy. Dziękujemy wszystkim miłośnikom aktywnego wypoczynku, sponsorom, wolontariuszom i partnerom zadania. W organizację i udział w grze włączały się często całe wielopokoleniowe rodziny, co bardzo cieszy i daje ogromną motywację do działania. Do zobaczenia więc za rok na IV Rowerowej Grze Terenowej!

więcej zdjęć TUTAJ

materiał organizatora