b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2017_patron.jpg

Tegoroczne Święto Patrona Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Czerwonem zapisze się wyjątkowo w historii palcówki. Powiązane było z otwarciem „wojskowego” toru przeszkód i rozstrzygnięciem konkursów ogłoszonych w ramach projektu „Literackie i historyczne wspomnienie Józefa Piłsudskiego w 150 rocznicę urodzin Marszałka”, który realizuje GBP w Czerwonem.

 

19 maja w gościnnych progach szkoły w Czerwonem stawili się znamienici goście w tym m.in. Lech Antoni Kołakowski, poseł na Sejm RP; Józef Wiśniewski, wójt gminy Kolno; mjr Marek Dziemiańczuk z WKU w Łomży; ppłk ZP Marek Marcińczyk, członek Zarządu Krajowego Związku Piłsudczyków RP TPJP w Warszawie, Wojciech Jermacz, przewodniczący Rady Gminy Kolno wraz z radnymi; Krzysztof Kajko, prezes Banku Spółdzielczego w Kolnie oraz wielu innych przedstawicieli instytucji i organizacji pozarządowych.

- Co roku staramy się aby to święto było spotkaniem pokoleń – naszych uczniów, ich rodziców i dziadków. W tym dniu są również z nami zaproszeni goście i przyjaciele szkoły, których grono z roku na rok się rozrasta – mówi Jacek Bagiński, dyrektor SP w Czerwonem.

Tradycyjnie już uczniowie na Święto Patrona Szkoły zaprezentowali swoje umiejętności w montażu słowo – muzycznym poświęconym życiu i dokonaniom Marszałka Józefa Piłsudskiego. Po części artystycznej przygotowanej pod kierunkiem pani Marioli Podchul nastąpiło rozdanie nagród uczestnikom gminnych konkursów: Konkurs Wiedzy Rok 2017 rokiem Marszałka Józefa Piłsudskiego” oraz Konkursu Plastycznego „Marszałek Józef Piłsudski: człowiek, który dał nam wolność”. Nagrody laureatom konkursu wiedzy rozdał wójt Józef Wiśniewski, a konkursu plastycznego poseł Lech Antoni Kołakowski. Podziękowania dla nauczycieli przygotowujących uczniów wręczył dyrektor ZOPO Stanisław Szymańczyk.

W drugiej części uroczystości, która odbyła się na szkolnym boisku nastąpiło otwarcie szkolnego toru przeszkód. Ponadto dzieci mogły do woli bawić się na dmuchanych zjeżdżalniach. Nie zabrakło wojskowej grochówki przygotowanej przez panie z kuchni w Glinkach oraz słodkości upieczonych przez rodziców.

Społeczność szkoły w Czerwonem składa serdeczne podziękowania sponsorom:

URZĄD GMINY KOLNO, HURTOWNIA PHU „PAPIRUS” DANUTA NADOLNA, BANK SPÓŁDZIELCZY W KOLNIE, SKLEP SPOŻYWCZO – PRZEMYSŁOWY - B. PIWOWARSKA, USŁUGI TRANSPORTOWE – ALFRED ŚWIĘCZKOWSKI, DELIKATESY U JACKA - B. R. JACKOWSCY, Tadeusz Połomski - RADNY GMINY KOLNO, Wojciech Jermacz - Przewodniczący Rady Gminy Kolno, Jagoda Kołowajtys - Radna Gminy Kolno, , Agencja Reklamowa „CATERINA” - Hubert Charubin, Ryszard Piwowarski - Radny Powiatu Kolneńskiego, PHU Net-Komp Marcin Orłowski, Stanisław Sawicki, DACHOLAND S.C. PIOTR SÓWKA & MARCIN MALINOWSKI, RADA RODZICÓW PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ W CZERWONEM

oraz panu Józefowi Wilińskiemu, który na Święto Patrona podarował szkole obraz przedstawiający Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Tegoroczne święto w SP w Czerwonem honorowym patronatem objął Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Pan Michał Dworczyk.

Relacja ze szkolnego wydarzenia objerzeć można było w programie Obiektyw TVP Białystok z 19 maja br. – zobacz TUTAJ