b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2021_IMG_6566.jpg

W upalną niedzielę ( 20 czerwca) naprawdę warto było wybrać się do Kozła, gdzie na terenie nad Pisą odbywały się aż dwie imprezy: tradycyjna Noc Świętojańska w Koźle i Festyn Naukowy SamoRządowe Przygody z Nauką. – Dziękujemy wszystkim, których gościliśmy w Koźle, zarówno wykonawcom, jak i uczestnikom imprezy, za obecność i dobrą zabawę  i już dziś zapraszamy do nas za rok- mówi Józef Wiśniewski Wójt Gminy Kolno.

 

Noc Świętojańska była pierwszym dużym kulturalnym wydarzeniem w tym sezonie w gminie Kolno. Na uczestników imprezy czekała moc atrakcji przygotowana przez organizatora  – Centrum Kultury Gminy Kolno w Koźle przy współpracy z Kołami Gospodyń Wiejskich w Koźle, Bialikach i Wykowie oraz przy wsparciu Pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Borkowie. Było mnóstwo różnorodnej muzyki, darmowe atrakcje dla dzieci, pyszności przygotowane przez KGW, konkurs na najpiękniejszy wianek oraz pokaz tańca z ogniem.   

Po powitaniu uczestników, w tym m.in. Edmunda Lipnickiego - przewodniczącego Związku Gmin "​Pisa-Narew" oraz Radnych i Sołtysów z Gminy Kolno głos zabrał Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno, który podkreślił, że na Nocy Świętojańskiej w Koźle spotykamy się po dwuletniej przerwie, spowodowanej epidemią koronawirusa i życzył wszystkim udanej zabawy.

Muzycznie, wydarzenie rozpoczęła Orkiestra OSP z Przasnysza. Następnie na scenie zaprezentowali się: Ireneusz Rosołowski z zespołem, Julia Wyka i Kamila Wyka solistki z Centrum Kultury Gminy Kolno w Koźle i zespół the BL Blues Band . Gwiazdą wieczoru był zespół New Smile.

Najmłodsi uczestnicy imprezy z radością korzystali  z darmowej zjeżdżalni, możliwości pomalowania twarzy w wybrany przez siebie wzór przez instruktorki CKGK czy z oferty przygotowanej przez   Koło Gospodyń Wiejskich w Koźle, gdzie na ich stoisku można było ozdobić ciało tatuażem z henny czy uatrakcyjnić fryzurę kolorowymi warkoczykami plecionymi przez członkinie KGW.  Świetną zabawę mieli też korzystając z urządzeń dostępnych na placu zabaw, który jest częścią Otwartej Strefy Aktywności.

Na stoisku Pana Sylwestra Nicewicza z Kozła można było obejrzeć, ale też kupić album pt. „Kozioł iż ziemia kolneńska” ukazujący najważniejsze wydarzenia oraz piękno okolicy.  

KGW z Wykowa serwowało m.in. pyszne gofry, a KGW z Bialik m.in. smaczny bigos, babkę ziemniaczaną, ale też popcorn i watę cukrową.

Zanim odbył się pokaz tańca z ogniem i tradycyjne już puszczanie wianków na Pisę rozstrzygnięty został konkurs na najpiękniejszy wianek. Jury w składzie: Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno, Anastazy Jan Kalinowski Przewodniczący Rady Gminy Kolno oraz Jan Stanisław Pieklik Wiceprzewodniczący Rady Gminy Kolno uznali, że nagroda za I miejsce należy się Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Rupinie. Drugie miejsce zdobył wianek przygotowany przez mieszkańca Gminy Zbójna,  trzecie miejsce wianek przygotowany przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Zabielu, a czwarte miejsce Koło Gospodyń Wiejskich w Koźle. Były też wyróżnienia za wianki dla Pań z Wykowa i z  gminy Mały Płock.  

Na zakończenie Nocy Świętojańskiej widowiskowy pokaz tańca z ogniem zaprezentowali członkowie grupy Paka Patryka.

Równolegle w Koźle odbywał się Festyn Naukowy SamoRządowe Przygody z Nauką. W ramach festynu współorganizowanego przez Gminę Kolno oraz  Łomżyńskie Forum Samorządowe i  Wyższą Szkołę Agrobiznesu w Łomży można było m.in. odwiedzić stoisko ŁFS, WSA i 13 Batalionu Lekkiej Piechoty w Łomży.

Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy czuwała firma ochroniarska, ale też OSP Zabiele i Kolneńska Grupa Pierwszej Pomocy.

Galeria zdjęć TUTAJ