b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2021_IMG_6653.jpg

Dziś (22 czerwca) Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonem gościła laureatów konkursów plastycznych zorganizowanych w ramach realizowanego przez bibliotekę projektu „Literacki szlak Stanisława Lema w 100 – lecie urodzin pisarza” dofinansowanego ze środków MKDNiS z Programu „Partnerstwo dla książki.

Prace konkursowe oceniała komisja w składzie: Marzena Góralczyk – pracownik Biblioteki Publicznej Gminy Mały Płock, Aleksandra Szyc – Redaktor Naczelna Gazety Gminnej, pracownik Urzędu Gminy Kolno, Małgorzata Zduńczyk – nauczyciel plastyki Szkoły Podstawowej w Borkowie.

W konkursie Eko – robot w według wizji Stanisława Lema z wykorzystaniem surowców wtórnych wpłynęło 68 prac ze szkół podstawowych w Czerwonem, Janowie, Lachowie, Wykowie i Zabielu. 

  • w kategorii przedszkole:

I miejsce –Lena Bałdyga  – SP w Zabielu, nauczyciel przygotowujący: Katarzyna Kalinowska,

II miejsce –Michał Popielarz, 

III miejsce – Szymon Sęk– SP w Janowie, nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Grabowska,

III miejsce – Milena Smaka – SP w Zabielu,  nauczyciel przygotowujący: Katarzyna Kalinowska,

Wyróżnienie:

-  Wiktoria Koszewska– SP  w Zabielu, nauczyciel przygotowujący: Katarzyna Kalinowska.

b) w kategorii uczniowie klas I IV:

I miejsce – Kornelia Zuzga – SP w Janowie, kl. III,

II miejsce – Artur Jackowski – SP w Czerwonem, kl. IV, nauczyciel przygotowujący: Ewa Kiełczewska

III miejsce – Bartosz Kowalczyk – SP w Janowie, kl. II, nauczyciel przygotowujący: Ewa Kiełczewska

Wyróżnienie:

-  Gabriel Piekarski– SP  w Czerwonem, kl. IV , nauczyciel przygotowujący: Ewa Kiełczewska,

-  Maja Pietruszka – SP w Zabielu, kl. I, nauczyciel przygotowujący: Halina Nadolna,

- Weronika Pupek – SP w Janowie, kl. II, nauczyciel przygotowujący: Beata Górska.

c) w kategorii uczniowie klas V VIII:

I miejsce – Filip Karwowski – SP w Wykowie, kl. VI, nauczyciel przygotowujący: Grzegorz Jakubowski,

II miejsce – Magdalena Wasiulewska – SP w Lachowie, kl. VII,

III miejsce – Zuzanna Nadara – SP w Wykowie, kl. VI, nauczyciel przygotowujący: Grzegorz Jakubowski

Wyróżnienie:

- Julia Baranowska – SP w Wykowie, kl. VI, nauczyciel przygotowujący: Grzegorz Jakubowski,

- Marta PiwowarskaSP w Czerwonem, kl. VII,

- Jakub Wasiulewski – SP w Lachowie kl. VIII.

W konkursie pracy plastycznej w formie kolażu „Świat według Stanisława Lema” wpłynęło 6 prac.

  • w kategorii przedszkole:

Wyróżnienie:

-  Alan Kowalczyk– SP  w Janowie, nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Grabowska.

b) w kategorii uczniowie klas I IV:

Wyróżnienie:

-  Lena Matuszczak– SP  w Janowie, kl. I , nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Grabowska,

-  Bartosz Janicki – SP w Wykowie, kl. III, nauczyciel przygotowujący: Grzegorz Jakubowski,

- Kamil Smaka – SP w Zabielu, kl. III, nauczyciel przygotowujący: Katarzyna Kalinowska.

c) w kategorii uczniowie klas V VIII:

Wyróżnienie:

- Amelia Kokoszko – SP w Janowie, kl. V, nauczyciel przygotowujący: Ewa Kiełczewska,

- Dominika MatuszczakSP w Janowie, kl. V,  nauczyciel przygotowujący: Ewa Kiełczewska,

 

W konkursie „Cosplay wybranej postaci wykreowanej przez Stanisława Lema” wpłynęła 1 praca w formie zdjęcia.

Wyróżnienie:

 –  Aleksandra Popielarz – kl. I, I LO w Kolnie.

Laureatom konkursów i  nauczycielom – gratulujemy!

Zgromadzona publiczność miała okazję obejrzeć  „Uranowe uszy” ze zbioru „Bajki robotów” Stanisława Lema w wykonaniu Koła Gospodyń Wiejskich w Borkowie. Nagrania dokonała i materiał zmontowała Dominika Zegarowicz, za co serdecznie dziękujemy.

GBP w Czerwonem

Galeria zdjęć dostępna jest na FB Gminy Kolno - zobacz TUTAJ

mt_ignore