b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2017_remiza.jpg

Wyremontowana remiza OSP w Janowie została oficjalnie oddana do użytku. W uroczystości, która odbyła się 20 maja br., uczestniczyli m.in. przedstawiciele władz gminy Kolno, miasta Kolno i powiatu kolneńskiego. Obiekt poświęcił ks. Dariusz Wizner, proboszcz parafii pw. NSJ w Łosewie.

 

Mieszkańcy Janowa długo czekali na to, by móc w pełni korzystać z remizy OSP. Obiekt kilka lat temu przeszedł remont w ramach projektu dofinansowanego z PROW, ale wnętrze wciąż pozostawiało wiele do życzenia. Szansa na remont pomieszczeń wewnątrz budynku pojawiła się w 2015 roku, kiedy to w Gminie Kolno zaczął funkcjonować fundusz sołecki. Mieszkańcy Janowa zdecydowali, że w 2016 i 2017 roku inwestycjami w ramach funduszu sołeckiego będzie właśnie remont wnętrza remizy. W ramach tych inwestycji wymieniono podłogi, sieć elektryczną, zamontowane zostało centralne ogrzewanie, wyrównano i pomalowano ściany oraz zakupiono sprzęt AGD do aneksu kuchennego. Dodatkowe inwestycje np. remont łazienek, wykonane zostały za pieniądze z budżetu Gminy Kolno. Prace w większości wykonali pracownicy Urzędu Gminy Kolno zatrudnieni w Referacie Gospodarki Komunalnej. W efekcie obiekt w Janowie jest nie tylko estetyczny i funkcjonalny, ale też dostatecznie wyposażony, by mieszkańcy mogli realizować w nim różne projekty i przedsięwzięcia.

Po poświęceniu wyremontowanej remizy symbolicznego otwarcia poprzez przecięcie wstęgi dokonali: ks. Proboszcz Dariusz Wizner, Józef Wiśniewski, wójt Gminy Kolno, Wojciech Jermacz, przewodniczący Rady Gminy Kolno, Stanisław Podsiad, radny gminy Kolno, Jerzy Samul, sołtys Janowa, Ewa Kordal z Koła Gospodyń Wiejskich w Janowie i Leszek Kordal, prezes OSP w Janowie.

Multimedialną prezentację pt. „Janowo wczoraj i dziś” przedstawił Marcin Sekściński, dyrektor CKGK w Koźle.

Podziękowania za remont remizy złożyli w imieniu mieszkańców Janowa radny Stanisław Podsiad i sołtys Jerzy Samul i wręczyli wójtowi Józefowi Wiśniewskiemu pamiątkowy grawerton.

W związku z ważną uroczystością otwarcia remizy wicestarosta kolneński Robert Nadara na ręce sołtysa przekazał lokalnej społeczności pamiątkowy grawerton.

Uroczystość zorganizowana została przez sołtysa wsi Janowo, Koło Gospodyń Wiejskich z Janowa, strażaków z OSP Janowo i przy współpracy z Centrum Kultury Gminy Kolno.