b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2021_drogi.jpg

Warstwa asfaltu już pojawiła się na kolejnych odcinkach dróg gminnych. Inwestycje drogowe  w Borkowie,  Starym Gromadzynie i w Czerwonem realizowane są przy wsparciu pozyskanym przez Gminę Kolno  z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (Funduszu Dróg Samorządowych).

– W trakcie są również przebudowy dróg na odcinkach Kozioł – Szablaki, Czerwone – Bialiki i droga w  Wykowie, które również  przebudowujemy ze wsparciem z tego  rządowego funduszu  – mówi Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno. – Ponadto jesteśmy w trakcie procedury przetargowej na przebudowę drogi w Zaskrodziu, na którą pozyskaliśmy pół miliona złotych z Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów.

 

Przebudowa dróg w Borkowie i Starym Gromadzynie zmierza już ku końcowi, na bardzo zaawansowanym etapie jest też przebudowa drogi w Czerwonem. W początkowej fazie są budowy dróg na odcinku1,7 km drogi  Kozioł – Szablaki, 3,5 km drogi Czerwone – Bialiki i 1,1 km w Wykowie. Zakończona natomiast  i odebrana jest już drogowa inwestycja realizowana w tym roku w Kumelsku.

- Takiego frontu robót na drogach gminnych nie mieliśmy od lat, z rządowym wsparciem przebudujemy w sumie 11 odcinków dróg gminnych w dwa lata, a przecież wciąż będziemy zabiegać o pieniądze na modernizację kolejnych  – przyznaje wójt Józef Wiśniewski. – Jesteśmy zadowoleni, że jak do tej pory wszystkie prace idą zgodnie z harmonogramem i w zasadzie bez większych przeszkód.

Przypomnijmy, że ze wsparciem pozyskanym z Funduszu Dróg Samorządowych w 2020 roku przebudowane zostały drogi gminne w Brzózkach, Tyszkach Wądołowo, Lachowo – Kossaki i w Glinkach.

Drogowe inwestycje w gminie realizowane są nie tylko dzięki rządowemu wsparciu. Droga gminna łącząca Zaskrodzie ze zmodernizowaną drogą wojewódzką nr 647 powstanie dzięki dotacji pochodzącej ze środków z budżetu województwa.  

- To dla nas bardzo ważne wsparcie i dziękuję Zarządowi Województwa Podlaskiego i Radnym Sejmiku Województwa Podlaskiego, że podejmują decyzje, dzięki którym nasze województwo, nasze gminy mają szansę się równomiernie rozwijać – mówi wójt Józef Wiśniewski. – Przebudowa drogi w Zaskrodziu, jak wszystkie realizowane inwestycje drogowe, poprawi bezpieczeństwo i komfort jazdy po gminnych drogach, dlatego kwestia rozwoju infrastruktury drogowej jest dla nas priorytetem.

przebudowa drogi w Czerwonem:

 

przebudowa drogi w Borkowie:

przebudowa drogi w Starym Gromadzynie: