b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2021_5.jpg

Wycieczkę rowerową na trasie Lachowo - Kozioł z noclegiem w świetlicy CKGK w Koźle i licznymi atrakcjami zorganizowały wspólnie Izabela Tyszka instruktor Centrum Kultury Gminy Kolno i Katarzyna Milanowska nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Lachowie. W wyprawie pod hasłem "Jednośladem po okolicy" która odbyła się w dniach 5-6 lipca udział wzięło szesnaścioro dzieci w wieku od 8 o 15 lat.

Szlak rowerowy wiódł od Lachowa do Kozła. Uczestnicy pokonali  w sumie  30 kilometrów  przez okoliczne wsie i i lasy, co z niewielkimi przerwami na odpoczynek zajęło ok. 2 godzin. Po dotarciu na miejsce dzieciaki chwilę odpoczęły, zapoznały się z obiektem i wzięły udział w warsztatach przygotowanych przez Izę Murawską instruktora CKGK, w trakcie których wykonały obraz strukturalny z naturalnych materiałów zebranych po trasie.

Wieczorem było ognisko i pieczenie kiełbasek, a potem czas wolny na wspólne gry i zabawy. Przed pójściem spać natomiast uczestnicy wyprawy przygotowali wspólnie popcorn i obejrzeli film zaproponowany przez dzieci.

Na drugi dzień po śniadaniu zaplanowane było zwiedzanie miejscowości Kozioł i odpoczynek na plaży nad rzeką Pisa. Po powrocie do świetlicy na obiad była zamówiona pizza, a pan dyrektor CKGK Mariusz Wesołowski, przywiózł pyszne lody. Niestety czas szybko upływa, więc trzeba było posprzątać po sobie i ruszyć w drogę powrotną do domu.

Wycieczka miała na celu zagospodarowanie czasu wolnego dzieci w sposób aktywny i bezpieczny, poznanie Gminy Kolno pod względem przyrodniczym i krajobrazowym, nawiązanie bliższego kontaktu w grupie, zapoznanie się z podstawowymi formami rekreacji i turystyki oraz poznanie podstawowych znaków i przepisów  drogowych obowiązujących na trasie wycieczki.

- Wypowiedzi uczestników  oraz rodziców utwierdziły mnie w przekonaniu, że cele, które, sobie postawiłam przed wycieczką, zostały w pełni zrealizowane, dlatego już dziś planujemy kolejną wyprawę - mówi Iza Tyszka z CKGK.

Organizatorzy wycieczki składają podziękowania:

Paulinie Twarowskiej instruktor CKGK za pomoc przy zabezpieczaniu trasy.

Sylwestrowi Nicewiczowi za materiały niezbędne przy warsztatach.

Annie Zabłockiej za ufundowanie nam przekąsek.

Annie Jabłońskiej za dostarczenie drewna na ognisko.