b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2021_IMG_7578.jpg

Konferencja prasowa w Kolnie oraz wizytacja na drodze gminnej w Czerwonem - przebudowanej ze wsparciem pozyskanym z Funduszu Dróg Samorządowych – obecnie Rządowego Fundusz Rozwoju Dróg to punkty programu wczorajszej (14 lipca br.)  wizyty Ministra Infrastruktury w naszym regionie.

 

W Czerwonem gościliśmy: Andrzeja Adamczyka Ministra Infrastruktury, Kazimierza Gwiazdowskiego Posła na Sejm RP i Wojciecha Borzuchowskiego Dyrektora oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku. W spotkaniu uczestniczyli: Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno, Andrzej Duda Burmistrz Kolna, Anastazy Jan Kalinowski Przewodniczący Rady Gminy Kolno oraz radni: Grzegorz Okurowski i Tadeusz Połomski i Robert Nadara kierownik Referatu Inwestycji i Rozwoju w UG Kolno.

- To spotkanie było nie tylko okazją do zaprezentowania , jak rządowy Funduszu Dróg Samorządowych zmienia stan dróg w naszej gminie i do rozmów o rozwoju infrastruktury drogowej, ale też okazją do złożenia podziękowań, za wsparcie, jakie w ostatnich dwóch latach pozyskaliśmy na rozbudowę dróg w Gminie Kolno – mówi Józef Wiśniewski Wójt Gminy Kolno. – Dobre drogi to podstawa rozwoju i jedna z najważniejszych potrzeb mieszkańców dlatego mam nadzieję, że samorządy wciąż będą mogły ubiegać się o rządowe wsparcie na ich budowę.

Drogowa inwestycja w Czerwonem to jedna z wielu w Gminie Kolno realizowanych przy współudziale środków pozyskanych z rządowego funduszu. Całkowita wartość tej inwestycji to ponad 533 tys. zł a dofinansowanie wyniosło 276 658, 12 zł.

Materiał z konferencji prasowej w Kolnie dostępny jest TUTAJ