b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2021_mobilnypunkt.jpg

Od 17 lipca w Mobilnym Punkcie Szczepień w Kolnie można, bez konieczności wcześniejszej rejestracji, przyjąć  jednodawkową szczepionkę Johnson&Johnson.  – Zachęcam tych, którzy jeszcze nie zaszczepili się przeciw Covid 19 do skorzystania z tej nowej i wygodnej formy, jaką jest Mobilny Punkt Szczepień  – mówi Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno. – Ta oferta skierowana jest do  osób pełnoletnich.  

 

Konferencja prasowa dotycząca otwarcia Mobilnego Punktu Szczepień, który stanął na parkingu przed siedzibą Urzędu Miasta Kolno, Urzędu Gminy Kolno i Urzędu Skarbowego w Kolnie  przy ul. Wojska Polskiego 20, odbyła się 16 lipca. Bohdan Paszkowski Wojewoda Podlaski tak argumentował uruchomienie takiego punktu w kolnie:

- Tym razem spotykamy się w Kolnie, w powiecie kolneńskim, odbywamy kolejną turę objazdu po powiatach naszego województwa z mobilnym kontenerem, który służy propagowaniu, a jednocześnie wykonywaniu akcji szczepień - mówił wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski. - Wszyscy mamy świadomość, że czym wyższy stopień wyszczepienia, tym większą będziemy mieli odporność, a na razie nasze województwo, podobnie jak inne regiony Polski wschodniej, jest w końcówce tabeli, jeśli chodzi o liczbę wykonanych szczepień - alarmował wojewoda.

W konferencji udział wzięli również Andrzej Duda Burmistrz Kolna, Tadeusz Klama Starosta Kolneński, Agnieszka Rutkowska Burmistrz Stawisk, Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno, Piotr Niedbała Wójt Gminy Turośl i Beata Muniak Sekretarz Gminy Mały Płock oraz dr Maciej Lendzioszek, koordynator szczepień w kolneńskim szpitalu i pani Urszula Teresa Gołębiewska Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarno-Epidemiologiczny w Kolnie.

Mobilny Punkt Szczepień w Kolnie zorganizowany jest przez Miasto Kolno w porozumieniu z Wojewodą Podlaskim. Będzie czynny codziennie, również w soboty i niedziele,  w godzinach od 9.00 do 17.00. Zapisy na szczepienia wykonywane są bezpośrednio w punkcie dlatego trzeba mieć ze sobą dowód osobisty. Szczepienia wykonywać  będzie zespół szczepiący ze Szpitala Ogólnego w Kolnie.

fot. A.Konopka UM Kolno

ZASZCZEP SIĘ W KOLNIE