b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2021_DSC_1506.jpg

35 kilometrów trasy szybkiego ruchu od węzła Kolno do Stawisk i od Stawisk do Szczuczyna oddano uroczyście do użytku 9 sierpnia br. W spotkaniu uczestniczył pan Mateusz Morawiecki Premier RP.

 

W uroczystości zorganizowanej na wysokości Miejsca Obsługi Podróżnych Górki Wschód  udział wzięli również przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury z Ministrem Adamczykiem, Posłowie i Senatorowie RP, przedstawiciele władz województwa podlaskiego oraz samorządowcy z powiatów łomżyńskiego, kolneńskiego i grajewskiego,  przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz wykonawcy inwestycji.  W tej ważnej chwili uczestniczył też Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno.

- Nie tak dawno oddano do użytku węzeł Kolno, a dziś już możemy cieszyć się nowymi odcinkami drogi ekspresowej S 61, to naprawdę imponujące, że w dwa lata  od rozpoczęcia prac doczekaliśmy się 35 kilometrów drogi w najwyższym standardzie  – mówi Józef Bogdan Wiśniewski  Wójt Gminy Kolno – To inwestycja o kluczowym znaczeniu nie tylko dla naszego regionu, to przecież  fragment  międzynarodowego korytarza transportowego Via Baltica, strategicznej inwestycji drogowej znajdującej się w Transeuropejskiej Sieci Transportowej.

Szczegóły inwestycji dostępne są TUTAJ

Relacja z wydarzenia w trakcie którego Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział również realizację nowego Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych 2030 dostępna jest TUTAJ

fot. arch. Powiatu Kolneńskiego

mt_ignore