b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2017_dobry.jpg

Dzięki temu, że Gmina Kolno jest w Łomżyńskim Forum Samorządowym nasi mieszkańcy będą mogli skorzystać z projektu „Dobry zawodów – fajne życie - popularyzacja kształcenia zawodowego w województwie podlaskim”. W seminarium inaugurującym projekt w subregionie łomżyńskim  udział wziął m.in. Józef Bogdan Wiśniewski, wójt gminy Kolno.

 W trakcie spotkania 23 maja w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży nie tylko przedstawione zostały założenia projektu, bardzo dużo mówiło się też o kształceniu zawodowym w odniesieniu do tendencji na rynku pracy, potrzebach i rozwoju szkolnictwa zawodowego, czy egzaminach potwierdzających kwalifikacje w zawodzie. Projekt w którego liderem jest Białostocka Fundacja Kształcenia Kadr, a partnerem m.in. Łomżyńskie Forum Samorządowe jest właśnie odpowiedzią na sytuację na rynku pracy. Celem tego dużego projektu o wartości ponad 6 mln zł, z czego ponad 5 mln zł to dofinansowanie ze środków unijnych, jest "upowszechnienie kształcenia zawodowego w woj. podlaskim, przy zaangażowaniu 145 szkół gimnazjalnych i 60 szkół kształcenia zawodowego, wśród co najmniej 8 tys. uczniów szkół gimnazjalnych z terenu woj. podlaskiego oraz rodziców uczniów biorących udział w projekcie". Realizacja projektu potrwa do 14.04.2019 r. 

Więcej szczegółow na temat projektu, oraz prezentacje omawiane na seminarium TUTAJ

fot. arch. UM Łomża