b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2021_IMG_8095.jpg

Pracownia informatyczna w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Janowie wzbogaciła się o sześć  używanych laptopów, a szkolna biblioteka o kilkanaście książek o polskiej koszykówce. Darowiznę, w imieniu Zarządu Polskiego Związku Koszykówki, przekazała absolwenta szkoły w Janowie pani Barbara Milewska asystentka zarządu PZKosz w Warszawie. – Bardzo dziękujemy za kolejny sprzęt , który będzie służył naszym uczniom – powiedziała Bożena Duda Dyrektor SP w Janowie.

Przekazanie darowizny nastąpiło 15 sierpnia br. w obecności Józefa Bogdana Wiśniewskiego Wójta Gminy Kolno, Jerzego Samula Radnego Gminy Kolno,  Stanisława Szymańczyka Dyrektora ZOPO w Kolnie i Mariusza Wesołowskiego Dyrektora CKGK w Koźle.  Wspomnieniom o latach spędzonych w murach szkoły towarzyszyły rozmowy o rozwoju współpracy tej placówki z  PZKosz .

Za darowiznę na rzecz szkoły w Janowie dziękował Wójt Gminy Kolno.

- To nieczęste, a godne uznania, że absolwent szkoły podstawowej wspiera ją, jeśli ma takie możliwości – mówił wójt Józef Wiśniewski. – Dziękujemy Pani i Polskiemu Związkowi Koszykówki nie tylko za sprzęt, ale też za ciekawe książki o historii i sukcesach naszych drużyn grających w koszykówkę.

Warto przypomnieć, że w marcu br. szkoła w Janowie otrzymała od PZKosz siedem używanych laptopów, piłki do gry w koszykówkę oraz publikacje książkowe.