b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2021_teatrlalki.jpg

27 sierpnia Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonem zorganizowała wycieczkę, w której uczestniczyły dzieci ze swymi mamami lub babciami. Główną atrakcją wyjazdu był pobyt w Łomżyńskim Teatrze Lalki i Aktora, gdzie obejrzeliśmy sztukę teatralną „Mała Syrenka”.

Przedstawienie „Mała Syrenka” to teatralna adaptacja baśni Hansa Christiana Andersena. Opowiada o młodej Syrence, dorastającej w królestwie pół ludzi i pół ryb, którego władcą jest jej ojciec. Tytułowa bohaterka wkracza w okres dojrzewania i buntu, chcę doświadczyć tego, co nieznane i obce. W dniu swoich urodzin wypływ na zewnątrz podwodnego świata, gdzie zachwyca się słońcem i spotyka Księcia. Okazuje się jednak, że ten świat nie jest perfekcyjny, a ludzie zapomnieli jak żyć w zgodzie z naturą. W spektaklu rozpościerał się wątek ekologiczny, do którego nawiązuje surrealistyczna scenografia, inspirowana barwnym światem morskich głębin, ukazuje również ogrom zanieczyszczeń środowiska. Głównym przesłaniem spektaklu było, żeby do nowych zjawisk podchodzić z rozsądkiem. Była to przepiękna sceniczna historia dla młodszych i starszych widzów.

Po spektaklu dzieci mogły  dotknąć lalek, rekwizytów oraz wejść na wieżę widokową teatru i zobaczyć panoramę  Łomży.  Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w teatrze. Aktorzy, prawdziwa scena, muzyka oraz bajeczna scenografia przyciągały uwagę młodych widzów i wywołały na wielu twarzach zachwyt.

Wycieczka zakończyła się wspólnym posiłkiem w restauracji McDonald’s.

Panu wójtowi Józefowi Bogdanowi Wiśniewskiemu dziękujemy za udostępnienie autokaru na wyjazd.

Zorganizowanie wydarzenia było możliwe dzięki pozyskanej przez bibliotekę dotacji z Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu z w ramach Programu Kultura Dostępna. Wyjazd do teatru to jeden z elementów realizowanego przez GBP w Czerwonem projektu „Podróże z kulturą i sztuką".

„Dofinansowano ze środków MKDNiS pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”

GBP Czerwone

Galeria zdjęć na fb biblioteki:

gbkuturadostepna