b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2021_czystapisa.jpg

Kilka godzin trwała akcja sprzątania Pisy. Nurkowie wybierali śmieci z dna rzeki, a pozostali jej uczestnicy z brzegów. Dzięki temu Pisa na odcinku od Hotelu Kozioł do mostu przy świetlicy Centrum Kultury Gminy Kolno jest o wiele czystsza.  Wydarzenie  odbyło się 19 września w ramach akcji  „Sprzątanie świata” .  -  Niestety zarówno w rzece, jak i na lądzie było sporo śmieci, dlatego bardzo dziękuję organizatorom za przeprowadzenie tej akcji – mówi Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno. – Tego typu działanie oraz promowanie zachowań przyjaznych środowisku są nam wszystkim bardzo potrzebne, bo to przecież od nas zależy w jakiej kondycji będzie nie tylko nasze najbliższe otoczenie, ale cała Ziemia dlatego zawsze chętnie je wspieramy.

 

W niedzielę w Koźle nad Pisą spotkali się członkowie Stowarzyszenia „Grupa poszukiwawczo – ratownika Scubamaniak” i nurkowie z innych stowarzyszeń,  członkowie Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Łomży oraz przedstawiciele Wód Polskich i władz  Gminy Kolno i Powiatu Kolneńskiego – samorządów, które wsparły to przedsięwzięcie.

- Ta akcja świetnie się wpisała w działania,  które podejmujemy, by wzmocnić i wykorzystać turystyczny potencjał rzeki Pisa – mówi wójt Józef Wiśniewski. – Zakupiliśmy teren nad tą rzeką w Wincencie, gdzie planujemy stworzyć miejsce do wypoczynku i rekreacji, chcemy też, w oparciu o unijne środki, rozbudować infrastrukturę turystyczną nad rzeką w Koźle i w Gietkach. Ale by nasze działania były skuteczne, musimy zatroszczyć się o to, by zarówno rzeka, jak i teren wokół były czyste, dlatego apeluję: dbajmy o porządek.

Fotorelacja z wydarzenia dostępna jest TUTAJ oraz na FB Gminy Kolno TUTAJ