b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2021_600lat.jpg

Plenerowa Msza św. , pamiątkowa tablica na kamieniu przed nową świetlicą, baner z archiwalnymi zdjęciami, mnóstwo pysznego jedzenia i słodkości, atrakcje dla dzieci i koncerty –tak Tyszki – Łabno świętowały jubileusz 600 – lecia istnienia tej miejscowości. – Gratuluję wspaniałego jubileuszu i uroczystości, która została zorganizowana z inicjatywy Pani Sołtys Beaty Kuliś – Nalewajek wspólnie z Mieszkańcami – mówi Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno. – To bardzo ważne, by pamiętać o przeszłości i wspólnie budować teraźniejszość i przyszłość.

 

19 września, mimo chłodu, mieszkańcy sołectwa oraz zaproszeni goście spotkali się na placu gminnym w Tyszkach – Łabno, by wspólnie uczcić rocznicę założenia wsi. Obchody rozpoczęła Msza św. odprawiona przez ks. Stanisława Uradzińskiego proboszcza Parafii pw. Św. Anny w Kolnie. Następnie Dziekan Kolneński poświęcił kamień z pamiątkową tablicą. W hołdzie poprzednim pokoleniom kwiaty pod pomnikiem złożył Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno wraz z Tadeuszem Chludzińskim Radnym Gminy Kolno.

Następnie był czas na życzenia i okolicznościowe przemówienia wygłoszone przez Józefa Bogdana Wiśniewskiego Wójta Gminy Kolno i Tadeusza Klamę Starostę Kolneńskiego.

Na pamiątkę tego wyjątkowego jubileuszu  wójt Józef Wiśniewski oraz Anastazy Jan Kalinowski Przewodniczący Rady Gminy Kolno i Radny Tadeusz Chludziński przekazali na ręce pani sołtys Beaty Kuliś – Nalewajek pamiątkowy grawer ton.

W części artystycznej spotkania na scenie wystąpił zespół Borkowiacy, zabawy dla dzieci prowadziła ekipa z „Fabryki zabawy”, była tez zjeżdżalnia,   a na zakończenie odbyła się zabawa przy muzyce zespołu Bosman.

 O bezpieczeństwo uczestników festynu zadbała jednostka OSP Lachowo.

W trakcie festynu chętne osoby mogły zaszczepić się przeciw Covid – 19.

Galeria zdjęć dostępna jest na FB Gminy Kolno TUTAJ