b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2021_IMG_9882.jpg

Mariusz Wesołowski Dyrektor Centrum Kultury Gminy Kolno w Koźle podpisał umowę z wykonawcą zadania pt. „Rozbudowa i przebudowa budynku na potrzeby edukacji kulturalnej w Niksowiźnie”.  Inwestycja zostanie zrealizowana przy wsparciu środków pozyskanych z   Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Prace wykona firma In – Kol z Kolna.

 

– Ta inwestycja to nie tylko zagospodarowanie podupadającego budynku, ale przede wszystkim wyjście naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, którzy już dziś mają plany związane z tym miejscem – mówi Józef Bogdan Wiśniewski wójt Gminy Kolno. – Trzeba było tylko trochę cierpliwości, byśmy uregulowali kwestie związane z własnością budynku, a potem znaleźli źródło dofinansowania.

Zgodnie z zapisami umowy rozbudowa i przebudowa budynku w Niksowiźnie ma potrwać do 17 grudnia br. Kwota dotacji pozyskanej w programu Infrastruktura kultury wynosi 164 tys. zł. Po zakończeniu inwestycji mieszkańcy sołectwa zyskają wygodną przestrzeń do organizowania spotkań, warsztatów czy wydarzeń kulturalnych.