b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2021_IMG_5119.jpg

W dniach od 30 września do 3 października członkowie jednostki OSP Zabiele uczestniczyli w Manewrach Poszukiwawczo – Ratowniczych Mazury 2021.  Przez trzy dni i trzy noce uczestnicy i organizatorzy – łącznie 170 osób w tym Ratownicy PSP i OSP, cywilne grupy poszukiwawczo-ratownicze z Polski  doskonalili swoją wiedzę i umiejętności pod okiem wykwalifikowanych instruktorów i doświadczonych ratowników. Udział strażaków z OSP Zabiele w tych profesjonalnych szkoleniach i ćwiczeniach był możliwy dzięki wsparciu finansowemu, którego udzieliła Gmina Kolno.

Na uczestników Manewrów odbywających się w powiecie ełckim czekały różnorodne scenariusze ćwiczeń odbywających się zarówno w dzień, jak i w nocy. Wszystko przygotowane na najwyższym poziomie, z dbałością o szczegóły, tak by drużyny mogły się sprawdzić w działaniu , a przy okazji jak najwięcej nauczyć. Ponadto w programie Manewrów były jeszcze m.in.  bloki wykładowe, zajęcia dla zespołów z psami, zadania sprawnościowe:  transport poziomy i pionowy, zajęcia poprawiające sprawność fizyczną oraz umiejętności w różnych dziedzinach.

Głównym organizatorem Manewrów Poszukiwawczo – Ratowniczych Mazury 2021 była Fundacja Anikar, ale wydarzenia na tak wysokim poziomie nie udałoby się przygotować bez wsparcia lokalnych samorządów, firm i instytucji. Manewry odbyły się pod patronatem medialnym TVP  - program Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie oraz Radia Pięć Ełk.

Jak podkreślają strażacy z OSP Zabiele udział w Manewrach dał im bardzo wiele, zyskali bezcenne doświadczenie w prowadzeniu akcji, ale też utrwalili i zdobyli nową wiedze i  umiejętności. Potwierdza to Certyfikat dla OSP Zabiele przyznany za udział w bloku szkoleniowym i ćwiczeniach praktycznych w Manewrach Poszukiwawczo Ratowniczych, które po raz pierwszy odbyły się na Mazurach.

Za wsparcie finansowe umożliwiające udział w tym trzydniowym wydarzeniu strażacy z OSP Zabiele składają serdeczne podziękowania Józefowi Bogdanowi Wiśniewskiemu Wójtowi Gminy Kolno.

wiecej zdjęć - https://www.facebook.com/ManewryMazury/