b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2021_IMG_1602.jpg

Wyjątkowa uroczystość odbyła się dziś (14 października) w Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Borkowie. Społeczność szkoły świętowała Dzień Edukacji  Narodowej.  Z uwagi na pandemię koronawirusa w spotkaniu uczestniczyć mogła ograniczona liczba gości.

 

Obchody odbyły się w wyremontowanej i przebudowanej części sportowej szkoły, która symbolicznie została otwarta przecięciem wstęgi i poświęcona.  Na pięknej sali gimnastycznej  zasiedli honorowi goście: Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno, ks. Krzysztof Wróblewski proboszcz Parafii pw. Trójcy Świętej w Borkowie, Marek Baczewski Radny Gminy Kolno i Stanisław Szymańczyk Dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Kolnie oraz  przedstawiciele Rady Rodziców, nauczyciele i uczniowie.

Powodów do radości i świętowania szkolna społeczność ma naprawdę sporo, bo to nie tylko Dzień Edukacji Narodowej, czy symboliczne oddanie do użytku wyremontowanej w ubiegłym roku części szkoły, ale też sukcesy w postaci bardzo dobrego, bo ponadprzeciętnego, nawet w skali kraju,  wyniku egzaminów ósmoklasistów. Ponadto 16 października obchodzony jest Dzień Papieża Jana Pawła II – Patrona szkoły w Borkowie. Nic więc dziwnego, że w trakcie uroczystości padło bardzo wiele serdecznych słów i podziękowań, a wszyscy podkreślali, że najważniejsza jest dobra współpraca.

-Wyniki ze sprawdzianu zewnętrznego, które osiągają uczniowie po skończeniu klasy ósmej w tej szkole są dla Was niesamowitą laurką, bardzo Wam za to dziękuję  - mówił Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno. – Dziękuję zarówno dyrektorowi i nauczycielom, ale też Wam drodzy uczniowie, i rodzice, bo wiem, że  również wasze zaangażowanie i współpraca ze szkołą jest bezapelacyjnie potrzebna, by osiągać takie ponadprzeciętne wyniki.

W przemówieniu Wójt Gminy Kolno wspomniał również o Patronie Szkoły.

- To jak Wy pracujecie, jak podchodzicie do obowiązków i jaka jest Wasza postawa ,to jest już danie świadectwa temu, jak bardzo ważny jest dla Was Jan Paweł II – podkreślił Wójt. – Trudno o lepszego Patrona i cieszę się z faktu, że traktujecie to jako zobowiązanie do tego, by lepiej pracować. Dziękuję za dotychczasowe osiągnięcia  i życzę Wam byście swoją postawą cały czas udowadniali, że Ci którzy wyrastają ze społeczności szkoły w Brokowie naprawdę mogą osiągnąć dużo, żebyście też od siebie dużo dawali i żebyście po prostu byli dobrymi ludźmi.  

Słowa podziękowania za codzienną pracę do współpracowników skierował Dariusz Przestrzelski Dyrektor  Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Borkowie podkreślając, że w uznaniu zasług przyznał Nauczycielom nagrody. Zaproszonym gościom, w dowód wdzięczności za dobrą współpracę i wspieranie szkoły w rozbudowie i rozwoju, Dyrektor szkoły wręczył pamiątkowe grawertony.

Nie zbrakło  serdecznych życzeń i prezentów od Rady Rodziców dla Dyrekcji i Nauczycieli.  Jej przedstawicielki dziękowały gronu pedagogicznemu  za: „dobre serce, za każdy uśmiech, za przyjaźń, za wszystkie pochwały i za uwagi, które też są ważne”, a życzyły: „dużo zdrowia, wytrwałości i cierpliwości, która naprawdę jest potrzebna w tym zawodzie” .

W części artystycznej wspaniale zaprezentowali się uczniowie od przedszkolaków, po klasy najstarsze. Były wiersze, tańce i piosenki. Prowadzący tę część spotkania uczniowie  przedstawili zgromadzonym również szczegółową opowieść o szkolnej sali gimnastycznej poczynając od jej budowy, po ubiegłoroczną przebudowę.  

Na zakończenie spotkania uczniowie rozdali słoiczki z miodem i życzeniami słodkiego Dnia Nauczyciela, a Panie z Rady Rodziców zaprosiły na kawę, herbatę i pyszne ciasta oraz pączki własnej roboty.