b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2021_drogak-sz.jpg

Mimo, że formalnie jeszcze nie została odebrana, kierowcy i mieszkańcy  już cieszą się nową drogą Kozioł – Szablaki. To siódma droga gminna przebudowana w tym roku z udziałem środków pozyskanych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (wcześniej Funduszu Dróg Samorządowych). 

 

Przebudowa drogi Kozioł – Szablaki dotyczyła odcinka o długości 1680 m.  Teraz droga na tym odcinku ma asfaltową nawierzchnię o szerokości 4 metrów, obustronne pobocza, wykonane zostały również rowy. Koszt inwestycji to ponad 1 mln zł z czego dofinansowanie pokryje  60% kosztów. Przebudowę tej drogi wykonała łomżyńska firma MARGO.

- To bardzo ważna i długo oczekiwana przez mieszkańców inwestycja, która łączy Gminę Kolno z Gminą Turośl – mówi Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno. – Bardzo nam zależało na jej wykonaniu i udało się dzięki wsparciu z rządowego programu.

Pieniądze pozyskane przez Gminę Kolno ze wspomnianych  rządowych programów pozwoliły w tym roku na realizację siedmiu inwestycji na drogach gminnych.

14 października dokonano odbioru przebudowanej drogi gminnej  Czerwone – Bialiki, gdzie asfalt położony został na odcinku 3,5 km.

Na odbiór czeka już wykonany odcinek 1,1 km drogi gminnej w miejscowości Wykowo.

Ponadto w tym roku przebudowane zostały drogi w Borkowie, Czerwonem, Starym Gromadzynie i Kumelsku.

Warto podkreślić, że w bieżącym  roku na drogach gminnych prowadzone były również inwestycje ze wsparciem ze środków z budżetu województwa i ze środków własnych.