b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2021_laptop.jpg

Gmina Kolno planuje przystąpić do konkursu grantowego pn. Cyfrowa Gmina - Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym –„Granty PPGR” , w ramach którego można będzie pozyskać dofinansowanie na:

 

- sprzęt komputerowy z urządzeniami peryferyjnymi i akcesoriami oraz niezbędnym oprogramowaniem, umożliwiających pracę zdalną, w tym niezbędne akcesoria
i oprogramowanie dla osób z niepełnosprawnościami (w przypadku zakupu komputera powyżej 3,5 tys. zł oraz tabletu powyżej 1,5 tys. zł niezbędne będzie uzasadnienie przez Wnioskodawcę wysokości kosztów zakupów takiego sprzętu);

-  ubezpieczenie zakupionego sprzętu komputerowego;

-  usługę zapewniającą dostęp do Internetu na sprzęcie komputerowym zakupionym w ramach projektu, w przypadku gdy opiekun prawny w oświadczeniu wskaże na brak możliwości.

W związku z powyższym zwracamy się z prośbą do rodziców/opiekunów prawnych dziecka, które jest członkiem rodziny (krewnym w linii prostej, tj. rodzicie, dziadkowie, pradziadkowie/opiekunowie prawni którzy pracowali niegdyś w zlikwidowanym państwowym przedsiębiorstwie gospodarki rolnej i zamieszkiwali w miejscowości/gminie gdzie wówczas znajdował się PGR ) i do uprawnionych uczniów szkół średnich, którzy osiągnęli już pełnoletność o złożenie w Urzędzie Gminy Kolno, ul. Wojska Polskiego 20, 18 – 500 Kolno lub przesłanie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  wypełnionej informacji o wyborze sprzętu wraz z załącznikami w terminie do 27 października 2021r.

W razie posiadania dokumentów potwierdzających fakt zatrudnienia w danym PPGR, należy dołączyć go do oświadczenia.

Więcej informacji znajduje się na stronie: https://www.gov.pl/web/cppc/wsparcie-ppgr

W przypadku pytań prosimy o kontakt z panem Adamem Masłowskim Sekretarzem Gminy Kolno pod nr Tel. 86 278 91 22

 

Dokumenty:

1. informacja o wyborze sprzętu

2. załącznik 7 - oświadczenie rodzica/opiekuna

3. załącznik 8 - oświadczenie dla ucznia pełnoletniego

4. zgoda na przetwarzanie danych i klauzula informacyjna