b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2017_flirt.jpg

26 maja Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonem zaprosiła czytelników i sympatyków biblioteki na „Noc bibliotek”. W bieżącym roku akcja odbywa się pod hasłem „Czytanie porusza”.

 

Zabawę rozpoczęła gra terenowa młodzież kontra dorośli „Na tropie literatury”. W grze wzięło udział około 80 osób, którzy zostali podzieleni na 4 zespoły. Każda grupa otrzymała kartę z poleceniami do wykonania na czas, które sprawdzały nie tylko wiedzę dotyczącą historii literatury, ale także topografię terenu wokół szkoły oraz biblioteki. Nie zabrakło zadań sprawnościowych, np. rzutów do kosza, czy obręczami do celu. Niektóre zadania były ukryte, niektóre zaś otrzymać można było od agentów ustawionych w poszczególnych punktach gry.

Finałem wieczoru był turniej wiedzy i sprawności, a w tym kalambury, jaka to melodia, skoki przez skakankę, potyczki językowe, zagadki literackie
i językowe oraz zadania dykcyjne.

Gra terenowa, quizy i konkursy literackie przyczyniły się do budowania partnerstwa i integracji międzypokoleniowej uczestników, a poprzez zabawę utrwalenie ciekawostek literackich, językowych oraz poznanie lokalnej tradycji
i kultury. Dobra zabawa, duża dawka humoru sprawiła, że większość uczestników spędziła noc w bibliotece do białego rana.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się
w przygotowanie i przebieg imprezy: dzieciom i młodzieży, Stowarzyszeniu „KaFCuki”, strażakom z OSP w Czerwonem, Kołom Gospodyń Wiejskich
z Borkowa i Janowa oraz Sylwestrowi Nicewiczowi za oprawę medialną spotkania. Już dziś zapraszamy na kolejną noc z biblioteką, do zobaczenia za rok.

GBP Czerwone