b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2021_lad.jpg

Gmina Kolno znalazła się w gronie beneficjentów pierwszej edycji naboru  w ramach  Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.  Na realizację zadania pt. „ Przebudowa i rozbudowa dróg na terenie Gminy Kolno” pozyskaliśmy 8 075 000,00 zł .

- To wsparcie pozwoli nam przebudować ponad 8 kilometrów dróg w czterech miejscowościach – mówi Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno. – Jesteśmy też już przygotowani na drugi nabór w ramach tego programu , gdzie zabiegać będziemy o dofinansowanie do termomodernizacji budynków szkół czy na modernizację stacji uzdatniania wody w Janowe wraz z rozbudową sieci wodociągowej.

Zgodnie z wnioskiem o dofinansowanie to przedsięwzięcie obejmuje:

- przebudowę drogi gminnej Obiedzino – Rydzewo,

- przebudowę drogi gminnej we wsi Janowo

- przebudowę drogi Zabiele – Czerwone

- przebudowę drogi we wsi Kossaki

Drogi zostaną wykonane z betonu asfaltowego na podbudowie z kruszywa łamanego, wykonane zostaną również pobocza.

Dofinansowanie z rządowego programu Polski Ład otrzymały też pozostałe samorządy z powiatu kolneńskiego. 26 października w Kolnie z ich przedstawicielami spotkał się pan Kazimierz Gwiazdowski Poseł na Sejm RP.

- Powiat kolneński z tego programu otrzymał ponad 62 miliony złotych, to rekordowa suma, bo takiej kwoty do tej pory powiat kolneński jeszcze nigdy nie otrzymał na inwestycje infrastrukturalne – mówi Poseł Kazimierz Gwiazdowski. – W najbliższym czasie zamierzamy otworzyć drugi konkurs i samorządy znowu będą mogły ubiegać się o środki z Polskiego Ładu.

Filmowe relacje z wydarzenia dostępne są TUTAJ i TUTAJ

mt_ignore