b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2021_drogaw.jpg

Wspólnie z mieszkańcami miejscowości Brzózki, Wykowo i Bialiki 26 listopada świętowaliśmy oddanie do użytku wyremontowanych trzech odcinków dróg gminnych. Inwestycje zrealizowane zostały przy wsparciu środków pozyskanych z Funduszu Dróg Samorządowych i Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

W każdej miejscowości poświęcenia wyremontowanej drogi dokonał ks. Krzysztof Malinowski  proboszcz Parafii pw. Zwiastowania NMP w Lachowie. Wstęgę, której przecięcie symbolizuje otwarcie drogi trzymał najmłodszy uczestnik wydarzeń – Kacperek.

Przecięcia na każdy odcinku dokonywali: Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno, Bogusława Narowska Radna Gminy Kolno, ks. Krzysztof Malinowski, przedstawiciel wykonawcy i mieszkańcy oraz w poszczególnych miejscowościach: Anastazy Jan Kalinowski Przewodniczący Rady Gminy Kolno, Stanisław Pieklik wiceprzewodniczący Rady Gminy Kolno i  sołtys Wykowa Andrzej Zduńczyk  oraz  Tadeusz Połomski Radny Gminy Kolno.

Przy okazji spotkania przy każdej wyremontowanej drodze Józef Bogdan Wiśniewski podkreślał, że to kolejne i z pewnością nie ostatnie drogowe inwestycje realizowane w naszej gminie dzięki pozyskanym funduszom i dziękował wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że nowe drogi powstały. Do podziękowań przyłączali się również przedstawiciele Rady Gminy Kolno i mieszkańcy.