b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2021_wieczornica.jpg

Ze względu na pandemię Covid-19 i stale zwiększającą się liczbę zakażeń w naszym regionie tegoroczna wieczornica z okazji Narodowego Święta Niepodległości została nagrana, ponieważ nie mogła odbyć się tradycyjnie z udziałem publiczności. W spektaklu pt. „Aby ktoś mógł żyć…” wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Czerwonem.

 

Za opracowanie scenariusza, przygotowanie uczniów i scenografię odpowiedzialni byli następujący nauczyciele: Monika Patalan, Joanna Sekścińska, Wojciech Kulas i Agnieszka Podsiad.

W przedstawieniu wykorzystano pomoce dydaktyczne wydawnictwa „Biała Łódka” (Dzieci z Wrześni, Pisk Orła Białego, Róża Polska ) i opatrzono je słowami konferansjerów. Autorem tekstów piosenek i muzyki jest Adam Szafraniec.

Nagranie spektaklu jest również formą podziękowania funkcjonariuszom i żołnierzom broniącym polskiej granicy w związku z kryzysem migracyjnym oraz wyrazem naszej solidarności w ramach ogólnopolskiej akcji Murem za polskim mundurem.

#MUREMZAPOLSKIMMUNDUREM

Nagranie i montaż: Kamil Jarzyło

Nagłośnienie i oświetlenie: Marek Góralczyk, Kazimierz Koter z Centrum Kultury Gminy Kolno

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy wspierali nas podczas realizacji spektaklu.

Organizatorzy: Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Czerwonem

Film dostepny jest na FB Gminy Kolno - https://www.facebook.com/KolnoGmina/