b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2021_mikolajki21.jpg

Takich Mikołajek w Glinkach jeszcze nie było! Zorganizowało je młodziutkie, bo działające od września, Koło Gospodyń Wiejskich w Glinkach. Było mnóstwo atrakcji, w  tym m.in. ubieranie choinki, robienie ozdób świątecznych, pieczenie i dekoracja pierniczków. Każde dziecko otrzymało też słodką niespodziankę od św. Mikołaja.

 

W Glinkach ostatnio naprawdę sporo się dzieje i to nie tylko w obszarze inwestycji.  We wrześniu z inicjatywy pana Krystiana Borawskiego Radnego Gminy Kolno i sołtysa Glinek w wiejskiej świetlicy odbyło się spotkanie z udziałem mieszkańców oraz pana Mariusza Wesołowskiego dyrektora CKGK w trakcie którego zawiązało się nowe w Gminie Kolno koło gospodyń.

KGW w Glinkach liczy 18 członków. Przewodniczącą została wybrana pani Daria Ławska, a członkami zarządu pani Justyna Ławska i Zbigniew Foltyński.

Koło już pozyskało dotację z ARiMR, za którą zakupiło sprzęt i akcesoria niezbędne do przygotowywania posiłków.

Pierwszym dużym wydarzeniem zorganizowanym przez  KGW były Mikołajki dla dzieci. Dzięki inicjatywie i zaangażowaniu pani Przewodniczącej i członków koła dzieci spędziły fantastyczny czas wspólnie ubierając choinkę i  piekąc ciasteczka. Mnóstwo radości dostarczyło również spotkanie z Mikołajem rozdającym słodkie niespodzianki.