b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2022_IMG_3387.jpg

23 stycznia br. Pani Apolonia Szepietowska ze Wścieklic skończyła 100 lat. Z tej okazji dostojną Jubilatkę odwiedził dziś Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno wraz z panem Henrykiem Hermanowskim Radnym Gminy Kolno i panem Ryszardem Orłowskim sołtysem Wścieklic, by złożyć gratulacje i najserdeczniejsze życzenia oraz wręczyć bukiet kwiatów i pamiątkowy grawerton.  Pan Wójt Józef Wiśniewski odczytał również  i przekazał pani Apolonii listy z życzeniami od Pana Mateusza Morawieckiego Prezesa Rady Ministrów i od Pana Bohdana Paszkowskiego Wojewody Podlaskiego.

 

Pani Apolonia ma wspaniałą pamięć i jak podkreśla, tyle różnych przeżyć, że mogłaby napisać grubą książkę. Jej doświadczeniem była m.in. II wojna światowa, która wybuchła gdy Pani Apolonia wchodziła w dorosłość, miała wówczas 17 lat. Przeżyła wiele trudnych chwil, ale też wiele tych radosnych. Wspólnie z mężem wychowali czwórkę dzieci. Pani Apolonia doczekała 9 wnuków i 6 prawnuków. Dziś mówi, że dobrą kondycję w tym wieku zawdzięcza miłości i troskliwej opiece rodziny.

- Dożyć stu lat w tak dobrej formie i w otoczeniu wielopokoleniowej rodziny to prawdziwy dar - mówi Józef Wiśniewski Wójt Gminy Kolno. – Dar dla Jubilatki, ale też dla bliskich, mających to szczęście, że wciąż mogą słuchać opowieści  o minionych czasach, czerpać ze źródła doświadczeń i życiowej mądrości, którą posiadają najstarsi w rodzinie i po prostu cieszyć się ich obecnością.      

 Dostojnej Jubilatce jeszcze raz życzymy przede wszystkim zdrowia i wszelkiej pomyślności!

IMG 3375

IMG 3368

 

IMG 3387