b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2022_grant.jpg

Gmina Kolno otrzymała 237 tys. zł w ramach konkursu "Granty PPGR - wsparcie dla dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym". Dzięki temu 71 uczniów z naszej gminy otrzyma sprzęt komputerowy. – Złożyliśmy wniosek o dofinansowanie w ramach tego konkursu, ponieważ zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne i potrzebne jest  wsparcie właśnie na ten cel – mówi Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno.

O istocie programu z którego skorzystała m.in. Gmina Kolno mówił w trakcie spotkania z dyrektorami szkół gminnych, które odbyło się  w Lachowie, pan Kazimierz Gwiazdowski Poseł na Sejm RP. Głównym celem jest umożliwienie dostępu do Internetu dla dzieci z rodzin po dawnych PGR. Dlaczego to takie ważne? Zobaczcie materiał filmowy przygotowany przez TVP3Białystok - TUTAJ