b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2022_IMG_3452.jpg

Wichury, które w ostatnich dniach szalały nad Polską niestety przyniosły straty również w Gminie Kolno. Strażacy z gminnych jednostek OSP wciąż pomagają w usuwaniu zniszczeń. Szacowaniem strat zajęła się komisja powołana przez Wójta Gminy Kolno.

Powalone drzewa, brak prądu, uszkodzone budynki – tak w wielu miejscach naszej gminy wygląda krajobraz po wyjątkowo wietrznej sobocie (19 lutego).

- Nasi strażacy ochotnicy, jak zawsze, stanęli na wysokości zadania i nieśli pomoc tam, gdzie to było konieczne, za co im bardzo serdecznie dziękuję - mówi Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno. – Poszkodowanych jest sporo, dlatego zwróciłem się z wnioskiem do Wojewody Podlaskiego o powołanie komisji do szacowania strat, by nasi mieszkańcy mogli skorzystać z pomocy wypłacanej z budżetu państwa.

Członkowie gminnej  komisji już ruszyli w teren i dotarli do wszystkich gospodarstw, które zgłosiły szkody. Dokonali oględzin, wykonali dokumentację fotograficzną, teraz szacowane będą straty.  Po zakończeniu prac komisji stosowne dokumenty dostarczone zostaną do Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku.  Kwota pomocy doraźnej wypłacanej  poszkodowanym może wynieść do 6 tys. zł.