b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2022_IMG_3590.jpg

Na dzisiejszej  sesji Wójt Gminy Kolno przedstawił projekt uchwały w sprawie wyrażenia solidarności i wsparcia dla Ukrainy. Rada Gminy Kolno zagłosowała za jej przyjęciem.

– Tym aktem nie tylko jednoznacznie potępiamy agresję militarną Rosji na niepodległą Ukrainę, ale również wyrażamy naszą solidarność z obywatelami Ukrainy, którzy dziś walczą o zachowanie suwerenności i integralności swojego państwa oraz  deklarujemy chęć niesienia im pomocy humanitarnej – mówi Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno.

W treści jednogłośnie podjętej uchwały czytamy:

„Gmina Kolno i jej mieszkańcy solidaryzują się z Narodem Ukraińskim w obliczu brutalnej i niczym nieprowokowanej agresji ze strony Rosji. Jednoznacznie potępiamy agresję i przemoc, której obecnie doświadcza niepodległa Ukraina. Jesteśmy gotowi udzielić Mieszkańcom Ukrainy pomocy humanitarnej, będącej w możliwościach samorządu Gminy Kolno”.

Clipboard01