b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2022_apel_o_wsparcie-2.jpg

Szanowni Mieszkańcy Gminy Kolno

Od dnia rosyjskiej inwazji na Ukrainę wielu z nas chce pomóc obywatelom kraju ogarniętego wojną. Gmina Kolno nie pozostaje obojętna.

Dzień po ataku, 25 lutego, jednogłośnie przyjęty został projekt uchwały w sprawie wyrażenia solidarności i wsparcia dla Ukrainy, który przedstawiłem Radzie Gminy Kolno. W ślad za tym oficjalnym stanowiskiem ruszyła akcja konkretnej pomocy, którą organizujemy w oparciu o nasze instytucje kultury i oświaty oraz przy współpracy z Radnymi i Sołtysami z Gminy Kolno, stowarzyszeniami, Kołami Gospodyń Wiejskich, Klubami Seniora. Zbieramy dary i zabezpieczamy miejsca noclegowe dla uchodźców z Ukrainy, w tym m.in. w świetlicach wiejskich.

 

We wszystkich jednostkach OSP z naszej gminy trwa przegląd sprzętu, który moglibyśmy przekazać Ukrainie.  Pierwsza partia już dziś (27 lutego) trafi do Komendy Powiatowej PSP w Kolnie.

W zbiórkę darów angażują się nasze Koła Gospodyń Wiejskich i organizacje pozarządowe, które od soboty 26 lutego prowadzą zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy w tym m.in. żywności, środków opatrunkowych, artykułów higienicznych.

Zebrane dary składać można w Centrum Kultury Gminy Kolno w Czerwonem, Koźle, Lachowie i Zabielu oraz w świetlicach wiejskich w poszczególnych miejscowościach.  

Od poniedziałku 28 lutego dary rzeczowe będzie można przynosić również do szkół podstawowych i przedszkola w naszej gminie.

Potrzeby są ogromne dlatego apeluję do wszystkich mieszkańców Gminy Kolno o wsparcie dla naszych ukraińskich sąsiadów. Nie bądźmy obojętni, zjednoczmy się w działaniach, ta pomoc jest dziś Mieszkańcom Ukrainy bardzo potrzebna.

Koordynatorami akcji pomocy dla obywateli Ukrainy w Gminie Kolno są:

- Mariusz Wesołowski dyrektor Centrum Kultury Gminy Kolno nr tel. 602 877 845

- Kamil Jarzyło Komendant M-G ZOSP RP w Kolnie nr tel. 508 951 795

- Stanisław Szymańczyk dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Kolnie, tel. 664 725 959

 

Józef Bogdan Wiśniewski

Wójt Gminy Kolno

gmina kolno herb