b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2022_ukraina.jpg

W drogę do Białegostoku, a dalej do Rzeszowa i na Ukrainę wyjechał dziś z jednostki OSP w Czerwonem wóz, który przez wiele lat służył naszym  strażakom ochotnikom.

– Star 244 to nie jedyne wsparcie, jakie do Ukrainy trafi za sprawą naszych druhów – podkreśla Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno. – Gminne jednostki OSP podzieliły się tym, czym mogły, a na co zapotrzebowanie zgłosili nasi walczący o wolność sąsiedzi.

Agregaty prądotwórcze, prądownice, węże pożarnicze, odzież specjalna, buty specjalne i inne wyposażenie zebrane w jednostkach OSP w Wykowie, Lachowie, Starym Gromadzynie, Zaskrodziu, Borkowie, Janowie, Zabielu, i Czerwonem do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kolnie, a stąd do Komendy Wojewódzkiej PSP w Białymstoku,  trafiło już kilka dni temu.

Dziś  (4 marca) oficjalnie przekazany został Star 244, który wyposażony jest m.in. w maszt oświetleniowy i zbiornik na 2,5 tys. litrów wody. Przed remizą OSP w Czerwonem  spotkali się w tym celu Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno, st. bryg. Paweł Pupek Komendant Powiatowy PSP w Kolnie, Kamil Jarzyło Komendant M-G ZOSP w Kolnie i przedstawiciele OSP w Czerwonem: prezes Łukasz Słapiński, Grzegorz Okurowski i Janusz Nowak.